Primavera Passaros Tinto 2021 NB! UUS SUVEVEIN

9,95 
13,27  /l

Kerge ja suvine punane vein, mida võib juua kas või otse külmkapist, valmistatud Bairrada klassikalistest punastest marjadest – Bagast, Touriga Nacionalist ja Tinta Roizist – kuid pisut vähema alkoholiga

Laos

Tootekood: 5601178300517 Kategooria:
 

Kirjeldus

Primavera Passaros (tõlkes – linnud) on punane vein, mis spetsiaalselt valmistatud viisil, et teda võib juua ka päris külmalt, nagu kerget valget veini. Ta on küll tõsistest Bairrada marjadest nagu Baga, Touriga Nacional ja isegi Daost ning Dourost tuntud Tinta Roriz, kuid veinimeister on asetanud rõhu nende punaste marjade kergemale poolele. Tulemuseks on helepunaselt helklev kerge vein, milles on ohtralt maasikaid, mustikaid ja vaarikaid, pisut metskirsse ja taustal õrna bairradalikku mineraalsust.

See on tõesti tore vein, kuna ta võlud avaldavad end erinevail temperatuuridel erinevalt. Aga jah, maailmas pole just palju punaseid veine, mis mõeldudki selleks, et neid võiks suvekuumuses nautida päris külmalt. Samas võite Primavera Passarost julgelt nautida ka tavapärasel punase veini temperatuuril, aga sellesk sobiks jahedam aastaaeg (mida Eestis jagub küllaga).

Üks tore nüanss on selle veiniga veel – lindude pildid. Ostes terve kasti leiate sealt vähemalt kolme-nelja erineva sildiga pudeleid. Need on linnud, kes vähemalt mõnel aastaajal peavad oma koduks Bairradat. Kuna sildid lähevad villimisliinil pudelitele teadmata järjekorras, siis ei ole ka päras kindel, missugused linnud ühte või teise kasti satuvad. Seda näete siis, kui oma kasti avate. Ka ühe pudeli kaupa ostes tuleb teile just see lind, kelle järjekord käes! Seega pisuke üllatusmoment.

See punane vein sobib suviseks nautimisveiniks, aga väga hästi ka erinevate toitude kõrvale, alustades grillist ja lõpetades salatite ning miks mitte isegi kalaroogadega. Serveerida suvesoojuses vastavalt ilmale kas või külmkapitemperatuuril (5 – 6 kraadi) või pisut soojemalt 8 – 10 kraadi juures. Külmal talveõhtul võib serveerida ka tavapärasel punase veini temperatuuril 16 – 18 kraadi juures

NB! Primavera Passaros Tintot saab osta ka 4-pudeli komplektina.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Baga, Touriga Nacional, Tinta Roriz

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Tootja

Caves Primavera