Mingorra Alvarinho 2020 NB! UUS TOODE

13,95 
18,60  /l

Kerge roheka sädelusega Alvarinho kuumast Alentejost, troopiliselt maitsekas ja siidine, ergas ja noor, värske ja rahuldust pakkuv, kuid siiski erinev Põhja-Portugali Alvarinhodest

Laos

Mingorra Portugali veinitootja
Tootekood: 5600341341135 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Originaalne Alvarinho on pärit Põhja-Portugalist, Vinho Verde veiniregioonist, aga viimasel kümnekonnal aastal on Portugalis lubatud seda marja kasvatada ka teistes piirkondades. Seda võimalust ka kasutatakse ja seetõttu on meil võimalus nautida ka suures päikesepaistes küpsenud Alvarinho marjadest valmistatud veine.

See valge vein on tõepoolest sümbioos autentsest Alvarinhost ja kivisest-päikeselisest Alentejo terroir‘st. Teda nautides leiate killukesi mõlemast. Alvarinho troopilisus on siin tugevalt tuntav, aga samuti Alentejo maastiku kerge mineraalsus. See kuiv vein on õhuline ja kerge juua, kuid temas on olemas lõunamaine iseloom. Temas on Alvarinhole omaselt ka parajalt happesust, aga ehk kraadike vähem, kui põhjapoolsetel maastikel kasvanud Alverinhodes. Ta on siidine, ilus nautimiseks, aga ka väga gastronoomiline. Suurepärane juba nüüd noorelt, aga kahtlusteta suurepärase järelküpsemise potentsiaaliga valge vein.

See valge vein sobib salatite ja eelroogade, mereandide ja kalaroogade juurde, aga ka tugevamate liharoogade kõrvale. Serveerida temperatuuril 10 – 12 kraadi.

Jahedal veiniriiulil heades tingimustes võib seda valget veini hoida vähemalt viis-kuus aastat.

Tunnustused

Vivino.com on andnud sellele Lõuna-Portugali Alvarinhole hindeks kõrge 4,0 punkti

Revista de Vinhos – 17 punkti (2019)

Vinho Grandes Escolhas – 16,5 punkti (2019)

Tootja

Herdade da Mingorra

Herdade da Mingorra asub Lõuna-Portugalis, Alentejo maalilisel maastikul, antiikse ajalooga Beja linnakese lähedal. Omas piirkonnas on Herdade da Mingorra üks vanimaid viinamarjakasvatajaid. Alentejole omaselt tegeldakse farmis ka vilja- ja oliivikasvatusega, samuti kuuluvad perekonnale suured mandlisalud.

Herdade da Mingorra-MilVinhos

Kuni aastani 2004 müüs Herdade da Mingorra oma erilise kvaliteediga viinamarjad piirkonnas tegutsevale veinitootmiskooperatiivile. Sealt edasi täitus aga perekonna unistus rajada oma maadele kaasaegne veinitehas ja hakata ise kvaliteetveine tootma. Farmi ja veinitööstuse praegune vanaperemees Henrique Uva (muide - uva tähendab portugali keeles viinamarja) on suutnud ettevõtmisesse kaasata ka järeltulevad põlved.

Herdade da Mingorra veinitootja viinamarjad-MilVinhos

Uvade perekonna viinamägedel kasvab 23 erinevat sorti viinamarju, nende hulgas pea poole sajandi vanuseid viinapuid, lõunamaiseid musti marju, mis omased vaid Portugalile, aga ka moodsaid sorte, mis on populaarsed kogu maailmas. Nende veinitoodang ulatub juba miljoni pudelini aastas ja veinid on hinnatud nii Portugalis kui piiri taga. Väga hea terroir, pikk marjakasvatuse kogemus ja kõrgele seatud sihid viimseni kaasaegses veinitootmises on andnud briljantse tulemuse, mida kiidavad nii veinijoojad kui maailmakuulsad kriitikud.

Herdade da Mingorra-MilVinhos

Herdade da Mingorra 14 erineva veini hulgast leiab neid, mis on võrratud oma lihtsuses, sobides suurepäraselt seltskonnaveiniks või igapäevasele toidulauale. Kuid eksklusiivseteks juhtudeks on Uvade perel pakkuda ka keerulisi ja erakordselt kõrgete pagunitega „musti“ veine. Mõlemaid võib leida ka MilVinhose e-poest.

Mingorra Portugali veinitootja

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Alvarinho

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Mingorra Alvarinho 2020 NB! UUS TOODE”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sulle võib meeldida ka…