Marquês de Marialva Blanc de Blancs magus vahuvein

11,95 
15,93  /l

Klassikalise meetodiga valgetest viinamarjadest valmistatud magus vahuvein, rohke mulliga, tsitruse- ja puuviljamaitsetega, pisut röstine, veetnud üheksa kuud sur lies pudelites

Laos

Adega de Cantanhede
Tootekood: 5601271090209 Kategooria:
 

Kirjeldus

Vanasti olid kõik veinid magusad, rääkimata siis vahuveinidest. Tänapäeval arvab enamik, et õige vein magus ei ole – kui, siis ainult ülimagus dessertvein. Tegelikult on õigus igal inimesel juua sellist veini või vahuveini, nagu ta tahab – ka magusat. Ja see on üks neist toredatest täismagusatest mulliveinidest, mis on tõesti mõeldud maiasmokkadele. Temas on kõik täpselt nii, nagu peab olema ühes kõrge kvaliteediga vahuveinis: on rõstisust, on valgeid troopilisi puuvilju, on särtsaka happesusega tsitruseid. Ja on magusust, nii umbes pool klassikalise magusa karastusjoogi omast.

Oleme rääkinud Portugali vahuveinitootjatega, et miks magusatel vahuveinidel pole eriti medaleid. Kas nad pole niisama head, kui kuivad mullid? Nad on vastanud, et headusega pole siin midagi pistmist, vaid lihtsalt on kombeks konkurssidele saata brut või brut nature jooke. Seega siit moraal, et kui hing ihaldab magusat vahuveini, siis lubage endale seda! Siin on üks neist, mida võiks proovida, valmistatud väga hinnatud tootja, Adega de Cantanhede veinimajas.

See vahuvein on mõnusalt magus ja hea mulliga, väga õnnestunud klassika. Ta on küpsenud 9 kuud sur lies ja jääksuhkrut on temas 53 g/L.

Sobib lihtsalt maiustamiseks, aga ka puuviljavaagna või väga idamaiste vürtsikate roogade juurde, samuti magustoitude kõrvale – või nende asemele. Serveerida jahedalt 6 – 8 kraadi juures.

Samast sarjast on MilVinhose e-poes müügil ka Marques de Marialva Blanc de Blancs poolmagus ja Marques de Marialva Blanc de Blancs Bruto vahuvein.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Bical 60%, Arinto 35%, Maria Gomes 5%

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12%

Maht

75cl

Tootja

Adega de Cantanhede

Adega de Cantanhede