Maçanita Douro Branco 2021

14,95 
19,93  /l

Põnevatest Douro marjadest kuiv ja kerge, meeldivas maitsete tasakaalus valge vein, milles domineerivad valged lilled, juulikuine heinamaa ning varavalminud suveõunad ja -pirnid

Laos

Tootekood: 5600789937020 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Douro kuivad veinid on klaarid, sirged ja kirkad. See võib tunduda uskumatu, aga Douro jõe ülemjooksul, Hispaania piiri lähistel, ronivad viinamäed kuni 750 meetri kõrgusele merepinnast. Ka seda valget veini võib omal moel nimetada mäestikuveiniks – osa marju on küpsenud 700 meetri, osa 580 meetri kõrgusel asuval viinamäel. Sortidest domineerib selles veinis iidne Douro lilleline Viosinho, millele on lisatud pisut unikaalset ja vaid siin kasvavat õrna Códega do Larinho’t ja näpuotsaga troopilist-aniisist Gouveiot. Ülem-Douro on graniidine, kohati kiltkivine, suvel päikeseline ja talvel jahe. See kõik peegeldub ka neis valgetes viinamarjades.

See on lihtne ja dourolikult sirge vein, väga meeldiv, väga heas tasakaalus. Õest-vennast António ja Joana Maçanita’st veinimeistrite tandem suudab tõesti teha ka lihtsast veinist sündmuse – täis elegantset viimistlust. Selles veinis on kõik kaunilt omal kohal. Maitsjal jääb üle vaid nautida.

See valge vein sobib küpsetatud valge kala, linnuliha, sushi ja salatite juurde. Serveerida 10 kraadi juures.

Tunnustused

Robert Parker – 90 punkti

Wine Enthusiast Magazine – 90 punkti (2018)

Vivino.com on andnud sellele veinile hindeks 4,0 punkti, ta on arvatud maailma parimate veinide ülemise 3 protsendi hulka.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Viosinho 70%, Códega do Larinho 20%, Gouveio 10%

Piirkond

Alkoholisisaldus

13,5%

Maht

75cl

Veinimeister

,

Tootja

Maçanita Vinhos

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Maçanita Douro Branco 2021”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga