Herdade do Rocim Bela Luz Douro Branco 2021 NB! UUS VEIN

28,95 
38,60  /l

Douro iidse viinamäe valgete marjade field blend, millest pool on käärinud väikestes saviamforates ja teine pool Prantsuse tammest vaatides. Meelas ja erakordselt pehme vein, millest kiirgab elegantsi ja ilu, iidset maalähedust ning mõõtmatut looduse jõudu

Laos

Tootekood: 5600314047996 Kategooriad: , ,
 

Kirjeldus

Mõned aastad tagasi said kiiremad huvilised maitsta kuulsa Alentejo veinimaja Herdade do Rocimi esimest eksperimentaalset punast veini Herdade do Rocim Bela Luz Douro Tintot, mis tuli nende hiljuti ostetud uuest Douro veinimõisast. Tegu oli väga erilise veiniga, mida saatis suur edu ja tunnustus. Siis me veel ei teadnud, et pärast väikest ootamist saab Bela Luz Douro Tinto endale ka valgetest marjadest õe – siin ta on, Herdade do Rocim Bela Luz Douro Branco 2021.

Ja muidugi on tegu taas iidse, üle 100-aastase viinamäe marjadest valmistatud veiniga. See on filed blend, kus täpseid sorte polegi teada. Kuna tegu on Ülem-Douroga (Cima Corgo), üsna kõrgel mägedes asuvate Douro nõlvadega, siis võime oletada, et seal kasvab kindlasti Malvasia Fina, Viosinho, Rabigato, Goiveio ja ilmselt veel hulk sorte. Vein ise on valmistatud taas väikese vimkaga (nagu ka Bela Luz Tinto), kus kokku on viidud arhailine meetod ja eksperimenteeriv fantaasialend – just nii nagu Herdade do Rocimi veinimeistrid (ja omanikperekonna liikmed) Catarina Vieira ja ta abikaasa Pedro Ribeiro ikka teevad, Varahommikul veinikeldrisse toodud marjad on purustatud lahtistes kivivannides, kust pool veini on pandud käärima väikestesse 140-liitristesse saviamforatesse ja teine pool tammevaatidesse. Pärast käärimist on vein kokku segatud ja pandud 12 kuuks Prantsuse tammevaatidesse laagerdama.

Tulemuseks on erakordselt pehme, kuid sisemiselt jõuline valge vein. Väga hele, peaaegu värvitu. Temast leiab märja kivi (omamoodi mineraalsuse kirjeldus) ja valge viljalihaga troopiliste puuviljade ning valgete mägilillede noote. Samas on selle ääretu pehmuse juures tunda erksat värskust, mis ei kao isegi pika imetlemise peale. Kui teda naudinguga maitsta, siis avab end teile äärmiselt lai maitsete ulatus. Selles veinis on sügav ilu.

See valge vein sobib linnuliha ja tugevama kala, samuti mereandide juurde, miks mitte ka poolpehmete juustude või hoopis köögiviljahautise kõrvale. Võib ka juhtuda, et kui te hakkate teda maitsma, siis unustate toidu hoopis ära ja peate pärast söögi kõrvale avama veel teise veini. Serveerida temperatuuril 12 kraadi juures (mitte liiga külmalt).

NB! Kolmekaupa ostes on veinid pakendatud kinkekasti. Soovi korral võime panna samasse kasti nii valget kui punast Bela Luzi.

Tunnustused

Vivino.com veinikriitikud on andnud sellele hiljuti esmakordselt müügile jõudnud, väga väikeses koguses valminud valgele veinile kõrge hinde 4,0 punkti.

Vinho Grandes Escolhas – 17 punkti

Iga pudel seda omapärast ja väga väikses koguses (ca 2000 pudelit) valmistatud veini kannab individuaalset numbrit.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Iidse Douro viinamäe field blend

Piirkond

Veinimeister

,

Alkoholisisaldus

14%

Maht

75cl

Tootja

Herdade do Rocim

Vaid 20-aastase ajalooga Herdade do Rocim on näide sellest, kuidas ka ühe inimese unistused võivad muuta maailma. Rocimi tegevjuht ja peaveinimeister Catarina Vieira otsustas agronoomina ülikooli lõpetades, et ei suundu oma vanemate eeskujul ärisse, vaid soovib kätt proovida alal, millega omal ajal tegeles üks ta vanaisadest, kes oli kodukoha tunnustatum veinitegija. Tänaseks on Catarina üks kahekskast Portugali uue ajastu tunnustatumast naisveinimeistrist, kelle kuulsus ulatub kaugele üle kodumaa piiride. Koos önoloogist abikaasa Pedro Ribeiroga on neist saanud tandem, kelle kõrgtasemelised, elegantsed ja isikupärased veinid võidavad üha uusi medaleid. Rocimi tugev külg on ka suur rõhk jätkusuutliku põllumajanduse põhimõtete järgmisele, et viia kokku esivanemate tarkus moodsate ja keskkonnasääslike tehnoloogiatega. Rocimi omanduses on viinamäed Lõuna-Portugalis Aletejos, Vinho Verdes riigi põhjaosas ja niiskel-tuulisel Atlandi rannikul Leiria lähistel. See võimaldab valmistada suurt valikut erinevaid kõrgtasemelisi veine. Rocimi toodang on kasvanud ligi miljoni pudelini aastas, millest umbes pool müüakse kodumaal ja teine pool kaugemal, Europpa riikidest Aasia,  Aafrika ja Ameerikani välja. MilVinhos on Rocimi veinide ametlik esindaja Eestis.