Herdade do Rocim Bela Luz Douro 2021

28,95 
38,60  /l

Douro iidse viinamäe field blend, milles on küpseid musti marju, palsamit ja münti, lillelisi mäenõlvu ning tamme- ja savivaadist ammutatud vürtse ja maalähedust

Laos

 

Kirjeldus

Kolm aastat tagasi maitsesid kiiremad huvilised esimest korda seda täiesti teistmoodi veini. Tegemist oli esimese veiniga, mille kuulus Alentejo veinimaja Herdade do Rocim valmistas oma hiljuti ostetud uues Douro veinimõisas. Üsna ruttu sai ta ka otsa, imetluste ja üllatuste saatel – ka need kümme proovikasti, mis me Eestisse tõime. Nüüd on teie ees aga juba sama veini kolmas aastakäik.

See punane vein on üsna üllatav ja eriline. Iidne viinamägi, mille marjadest ta on tehtud, asub Ülem-Douros, maalilises Cima Gorgos, ligi 500 meetri kõrgusel. Tegemist on 100-aastaste, pisut nooremate ja ka pisut vanemate viinapuudega, mille hulgas on marjasorte  loetud kokku mitukümmend, enamik punaseid, aga mõned isegi valged. Põhiosas muidugi on esindatud klassikalised portveiniviinamarjad Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Franca.

Palju tunnustust leidnud andekas noor veinimeister Catarina Vieira ja ta kolleeg ning abikaasa Pedro Ribeiro soovisid oma esimese Douro terroir‘lt tuleva veini teha igas mõttes erilise, väga looduslähedase, aga ka pisut omapäise. Iidsete viinapuude marjasegu on kääritatud lahtistes nõudes ja seejärel on osa veinist läinud 16 kuuks laagerdama 500-liitristesse Prantsuse tammevaatidesse, teine osa aga väikestesse 120-liitristesse saviamforatesse. Selline vürtsise tamme ja poorse, hästihingava savi segu on muutnud veini põnevaks ja ta maitsetebuketi äärmiselt mitmekihiliseks.

See tumepunane vein on sügav ja kontsentreeritud. Ta on tulvil mustadest metsamarjadest, temas on pipart, münti, palsamit ja lilli, ilusaid sitkeid tanniine. Temas on lai skaala maitseid, mida nautida ja imetleda, aga samuti värskust, elegantsi ja puhtust.

See vein sobib lihatoitudega, grillroogadega, juustudega, suupistetega, diivaniga soojendava kamina ees ja heade sõpradega. Serveerida temperatuuril 16 – 18 kraadi.

Tunnustused

Vivino.com veinikriitikud on andnud sellele alles hiljuti esmakordselt müügile jõudnud eksperimentaalsele veinile ülikõrge hinde 4,3 punkti.

Vinho Grandes Escolhas – 18 (!) punkti

Anibal Coutinho – 93 punkti

Iga pudel seda unikaalset veini kannab individuaalset numbrit.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Iidse Douro viinamäe field blend

Piirkond

Veinimeister

,

Alkoholisisaldus

14%

Maht

75cl

Tootja

Herdade do Rocim

Vaid 20-aastase ajalooga Herdade do Rocim on näide sellest, kuidas ka ühe inimese unistused võivad muuta maailma. Rocimi tegevjuht ja peaveinimeister Catarina Vieira otsustas agronoomina ülikooli lõpetades, et ei suundu oma vanemate eeskujul ärisse, vaid soovib kätt proovida alal, millega omal ajal tegeles üks ta vanaisadest, kes oli kodukoha tunnustatum veinitegija. Tänaseks on Catarina üks kahekskast Portugali uue ajastu tunnustatumast naisveinimeistrist, kelle kuulsus ulatub kaugele üle kodumaa piiride. Koos önoloogist abikaasa Pedro Ribeiroga on neist saanud tandem, kelle kõrgtasemelised, elegantsed ja isikupärased veinid võidavad üha uusi medaleid. Rocimi tugev külg on ka suur rõhk jätkusuutliku põllumajanduse põhimõtete järgmisele, et viia kokku esivanemate tarkus moodsate ja keskkonnasääslike tehnoloogiatega. Rocimi omanduses on viinamäed Lõuna-Portugalis Aletejos, Vinho Verdes riigi põhjaosas ja niiskel-tuulisel Atlandi rannikul Leiria lähistel. See võimaldab valmistada suurt valikut erinevaid kõrgtasemelisi veine. Rocimi toodang on kasvanud ligi miljoni pudelini aastas, millest umbes pool müüakse kodumaal ja teine pool kaugemal, Europpa riikidest Aasia,  Aafrika ja Ameerikani välja. MilVinhos on Rocimi veinide ametlik esindaja Eestis.