Quinta da Folgorosa Sauvignon Blanc 2019 NB! EESTI AASTA VEIN 2022

13,95 
18,60  /l

Rikkalik ja šarmantne Sauvignon Blanc Lissaboni veinipiirkonna ookeaniniisketelt viinamägedelt, milles on maguskargeid aedvilju, erksaid tsitruseid ja malbet mineraalsust

Laos

Tootekood: 5600382880235 Kategooriad: , ,
 

Kirjeldus

See 300-aastase ajalooga Quinta da Folgorosas valminud Sauvignon Blanc on sillerdavalt ergas, oma maitsetebuketilt vägagi tõsine ja äärmiselt nauditav. Ta on valmistatud savisel-lubjakivisel pinnasel ja Atlandi ookeani niiskuses küpsenud parimatest marjadest. Pärast käärimist on ta ligi neli kuud laagerdanud vaatides iganädalase ülepumpamisega, et vein saaks ammutada settest täiendavaid maitseid. Ja tulemus on tõesti suursugune – rikkalik, maitsekas ja mõnusalt mineraalne Sauvignon Blanci bukett.

Selles veinis on samaaegset värskust ja küpsust. Nii helekollane, et peaaegu valge, on temas jõulisi magusküpseid aedvilju, mahlaseid ning erksusest pakatavaid sidruneid ja laime, see kaunis maitsetekimp on aga kokku põimitud suus lausa viskoossena mõjuva mineraalsusega. Ilus vein!

See sädelev valge vein sobib kokku salatite ja kalaroogadega, aga oma harmoonilisuses on ta väga hea valik ka lihtsalt niisama nautimiseks. Serveerida 10 – 12 kraadi juures.

Tunnustused

Aasta vein 2022 – Pronksmedal (Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni tunnustus)

Vinho Grandes Escolhas 2023 – Pressipreemia

Gilbert & Gaillard International Challenge 2022 – Topelt Kuldmedal

Vivino veinimaitsjad on andnud sellele toredale valgele veinile hindeks kõrge 4,2 punkti

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Sauvignon Blanc

Piirkond

Veinimeister

,

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Tootja

Quinta da Folgorosa