Companhia das Lezírias Extra Virgin Reserva oliiviõli 750 ml

9,25 
18,50  /l

Portugali kuninga poolt asutatud looduskaitsealalt pärit reserva klassi luksuslik extra virgin oliiviõli, valmistatud Tejo jõe viljakal lõunakaldal kasvavatest kvaliteetoliividest, suuremas 750 ml klaaspudelis

 

Välja Müüdud

Laost otsas

Companhia das Lezírias
Tootekood: 5602394006109 Kategooria:
 

Kirjeldus

Companhia das Lezírias Extra Virgin Reserva oliiviõli

Klassikaline väga kõrge kvaliteediga premium klassi extra virgin oliiviõli, mis on küps, pehme, õrnalt vürtsikas ja suus lausa magus. Companhia das Lezírias on ulatuslik loodushoiuala, mis asub Lissabonist umbes tunnise autosõidu jagu idapool, Taguse (Tejo) jõe viljakal lõunakaldal. Kaitseala on kuulus seetõttu, et selle asutas kuninglik perekond 1836. aastal ideega viia kokku Portugali traditsioonilised põllumajandusharud nagu viinamarja- ja oliivikasvatus, veinitootmine ja samuti kariloomade kasvatus, kuid seda väga keskkonnasäästlikul ja jätkusuutlikul moel. MilVinhose e-poes on samalt kaitsealalt olemas ka suurepärased veinid – nüüd siis ka nende kvaliteetne, külmpressitud oliiviõli.

See õli on valmistatud mitut erinevat sorti oliividest, saagi seast valitud parimatest viljadest. Sobib salatite ja kokteilkastmete valmistamiseks, bruschettade peale või niisama röstisaiaga, olgu määrdevõi asemel või ka toorjuustu alla. Samuti võib seda õli kasutada soojadele toitudele (liha- või kalaroad, riisi- ja pastatoidud) viimase lihvi lisamiseks.

NB! Extra virgin oliiviõli võib toiduvalmistamisel ka mõõdukalt kuumutada, kuid kindlasti ei sobi ta ülikuumal pannil toidu praadimiseks – selleks kasutage spetsiaalselt kuumakindlat toiduvalmistamisõli.

 

Et säilitada selle õli häid omadusi, hoidke teda jahedas (mitte külmkapis!) ja kaitstuna otsese valguse ja kuumuse eest.

Lisainfo

Maht

500 ml, klaaspudel

Max happesus

0,2%

Energia

821 kcal/100 ml

Rasvad

91,2g/100 ml

Küllastunud rasvhapped

13,1g

Monoküllastumata rasvhapped

71,8g

Polüküllastumata rasvhapped

6,3 g

Suhkrud, valgud, sool

0g

Parim enne

2023 detsember

Tootja

Companhia das Lezírias

Companhia das Lezírias