Château d’Etroyes Mercurey La Treille au Clocher 2019

24,95 
33,27  /l

Väga tume ja tõsine, Prantsuse Pinot noir’de maailma võimsama otsa punane vein Burgundia südamest Côte Chalonnaise’st – elegantne, maitsekas ja väga nauditav, laagerdanud 15 kuud tammevaadis

Laos

Tootekood: 3760091765154 Kategooria:
 

Kirjeldus

See Château d’Etroyes’ veinimaja Pinot Noir on võimsamate killast. Siin on meil rääkida ka üks tore lugu. Kui 2021. aasta sügisel Burgundia veinitootjaid väisasime, siis tõdesime, et Portugali veinide maailmast tulles tunduvad siinsed siinsed Pinot noir’d ikka väga kerged ja vahel tekib lausa küsimus, miks neid üldse juua. Château d’Etroyes’s veine maitstes tõstis aga meie võõrustaja ühel hetkel näpu püsti ja ütles: “Kui te otsite midagi, mis sarnaneks Portugali võimsate punastega, siis see siin! See on meie veinimaja kõige “mustem” Pinot. Ta ongi lausa must!”

Ja tõsi – see punane vein tuleb võimsate veinide maailmast. Muidugi ei ole ta must, vaid kaunilt helklev punane. Aga maitsetebukett ja body on tal tõesti imetlusväärsed. Lisaks oivaline tasakaal ja harmoonia. See on suurepärane sametine, marjane ja kaunilt suursugune vein.

Veinimeister kirjeldas ka ta valmistamist. Valitud marjad tuuakse parimas küpsuses veinikeldrisse, kus nad puhastatakse kobaraist, kuid ei purustata. Vaati heidetud marjad jahutatakse 10 kraadini – jahedas satub veinisegusse maksimaalselt värskeid maitseid – ja lastakse neil siis oma raskuse all nõrguda ja käärima hakata. Aeglase käärimise järel lastakse vaadist kõigepealt välja selge vedelik. Sellele järgneb marjade tugev pressimine. Kokku segatuna läheb vein nüüd 15 kuuks Prantsuse tammevaatidesse laagerdama.

Tulemus on tõesti imeline. Sellist Pinot’d võiks juua alati! Mitte juua, vaid ikka nautida. See on tõeline nautimisvein, olgu hea sõbraga juttu ajades või ka üksindusehetketel. Samuti sobib ta olivaliselt õhtusöögi juurde.

See Pinot Noir sobib punase ja valge grillitud või küpsetatud liha kõrgale, hõrkude delikatesside ja poolpehmete juustude juurde, samuti lihtsalt nautimiseks. Serveerida 16 – 17 kraadi juures.

Etroyes’ veinimaja valmistab seda punast veini vaid väikses koguses ja seetõttu on maailmas vähe neid, kes teda proovinud. Isegi Vivino, kus ta leiab küll äramärkimist, ei oma piisavat infot, et talle punktiskoori anda.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Pinot Noir

Piirkond

Prantsusmaa, Burgundia

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13,5%

Maht

75cl

Tootja

Château d'Etroyes

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Château d’Etroyes Mercurey La Treille au Clocher 2019”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga