Caçarola Carolino valge riis, 1 kg

3,29 
3,29  /l

Portugali jõeluhtadesl kasvatatud kvaliteetne Carolino sorti sticky riis, valmib kiiresti, sobib toitude garneeringuks, riisiroogade ja magustoitude valmistamiseks

 

Välja Müüdud

Laost otsas

Tootekood: 5601255312112 Kategooria:
 

Kirjeldus

Paljud teist võib-olla ei teagi, et Portugal on Euroopa maadest neljas suurim riisitootja Itaalia, Hispaania ja Kreeka järel.

Carolino riis on valge ja aromaatne ning jääb valmides mõnusalt niiskeks ja vahuseks, sellist riisi tuntakse inglise keeles nimetusega sticky rice. Ta sobib suurepäraselt mitmesuguste roogade juurde, aga Carolino riisist on väga lihtne valmistada ka riisiroogasid (kiirvariant risotost) ja samuti magustoitusid, näiteks magusat munaga riisiputru kaneeli ja võib-olla isegi mandlitega (mida portugallased lausa jumaldavad).

Portugallased ise on samas Euroopa suurimad riisisööjad (17 kilo riisi iga inimese kohta aastas) ja see tähendab üksiti, et nad oskavad seda teravilja hinnata, kasvatada ja toiduks valmistada. Kaks põhilist sorti, mida siinsetel jõeluhtadel kasvatatakse, on indica tüüpi Agulha riis ja japonica tüüpi Carolino riis. Mõlemad nad on väga kõrge kvaliteediga ja maitsvad.

Valmistamine

Valmistada on Carolino riisi eriliselt lihtne ja tulemus on alati hea. Tuleb võtta üks osa riisi, lisada sellele kaks osa külma vett ja panna pott tulele. Kui vesi on keema tõusnud, keerata kuumus alla, seejärel sulgeda pott kaanega ja lasta segamata väga vaikelt keeda 10-12 minutit. Kuigi see riis pole eelkeedetud (barboiled), valmib ta tõesti ruttu ja koka jaoks mugavalt. Seega ongi õhuline ja lõhnav valge riis valmis – soovi korral lisage pisut soola, tükike võid või oliiviõli, segage õrnalt läbi ja laske veel paar minutit kaane all tõmmata. maitsev roog isegi lisanditeta!

Säilitada nagu teisigi kuivained võimaluse korral jahedamal toetemperatuuril ja mitte otsese päikese käes.

Avasta Portugali Maitsed

Lisainfo

Maht

1 kg

Energia

349 kcal/100 g

Süsivesikud

77,8g/100g

Rasvad

1g/100g

Kiudaineid

0,5g/100g

Sool

0,008g/100g

Parim enne

2024 aprill

Tootja

Valente Marques