Andreza Grande Reserva Branco 2014

21,95 
29,27  /l

Rikkalike maitsetega, küps, väga viimistletud kuiv valge vein Douro jõe kallastelt, küpsenud väikestes tammevaatides

Välja Müüdud

Laost otsas

Tootekood: 5604742000967 Kategooriad: , ,
 

Kirjeldus

See on klassikalistest Douro valgetest marjadest valmistatud vein, mis on samaaegselt värske ja ergas, kuid lõputult rikkalik ja küps. Väga põnevate puuviljaste maitsetega ja samas tugevalt mineraalne. Keerulise lõhnabuketiga ja pika mängleva järelmaitsega. Seda kõike võimaldavad viinamarjad, kui nad on kasvanud Douro jõe kanjoni kõrgetel kivistel kallastel, viinapuudel, mis suudavad suvel taluda kõrget kuumust ja talvel jahedust ja hommikuseid hallasid.

Selles valges veinis kasutatud Portugali iidsed viinamarjasordid Viosinho, Verdelho ja Rabigato on ajalooliselt olnud Dourost pärit portveini valmistamise marjad, mõned neist küllalt tõrksad kasvatada ja eriti keerulised kuiva veini jaoks kukkusobitamisel. Meisterliku önoloogi käe all on neist nüüd saanud ülimalt iseloomukas valge vein. Neljanda marjana selles silmapaistvas blendis kasutatud happerikas ja samas troopilistest puuviljadest tulvil Arinto on lisanud maitsesse erksust ja tammevaat silunud isepäiste maitsete nurgad. Tuleb lisada, et kasutatud on väikseid Prantsuse tammevaate – neis on vein küpsenud pisut üle aasta. Seejärel laagerdanud grande reservale kohaselt veel kaks aastat pudelites enne müügile laskmist. Kõige selle tulemuseks on vein, millele rahvusvahelised kriitkud on andnud väga kõrgeid hindeid. Alates aastats 2017 on ta joomiseks valmis, aga veinimeister lubab talle pikka iga, ta võib rahulikult jätkata küpsemist pudelis veel hulk aastaid. Selleks aga peaksite ise pudeli või paar oma veinikeldrisse varuma, sest tootjal on see vein juba 2020. aasta algusest lõppenud – teda oligi vaid paar tuhat pudelit. Ootame huviga, millal jõuab müügile järgmine vintage.

See maitseterikas valge vein sobib aperitiiviks, samuti mereandide, kalaroogadega, pehmete juustudega. Serveerida 12 kraadi juures.

Tunnustused

Vivino.com hinnangul kuulub maailma parimate veinide ülemise 3 protsendi hulka.

Wine Enthusiast Magazine – 90 punkti

Robert Parker – 90 punkti

Jancis Robinson – 17,5 punkti

International Wine Challenge 2018 – Kuldmedal

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Viosinho, Verdelho, Rabigato, Arinto

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Tootja

Lua Cheia em Vinhas Velhas