Aliança Bairrada Reserva Tinto 2018

8,95 
11,93  /l

Tumelilla, intensiivne ja tugeva iseloomuga punane kuiv vein, milles annavad tooni küpsed punased metsamarjad ja heas tasakaalus tanniinid

Laos

Aliança Vinhos de Portugal
Tootekood: 5601213178231 Kategooria:
 

Kirjeldus

Selle meisterliku punase veini meelekindlus tuleb väikesest, tumedanahksest ja kapriissest Baga viinamarjast, millest valmistatud veinid on tanniinikaid ja erksa happesusega. Tulemusele annab põnevust Bagale lisatud kannikeseväljade hõnguline portugallaste rahvusviinamari Touriga Nacional ja Hispaanias Tempranillona tuntud tumepunane Tinta Roriz. Ta on rikkaliku struktuuriga ja ülevoolavalt metsamarjane. Erk happesus ja tugeva iseloomuga tanniinid on temas täpselt paika timmitud.

See vein on hea säilivusega, aastal 2019 on ta juba igati valmis joomiseks, kuid võib veinikeldri jaheduses oodata oma ega veel julgelt 5 – 6 aastat. Wine Enthusiasti Prantsuse ja Portugali veinide kriitik Roger Voss on selle veini aastakäikudele jaganud igatahes järjekindlalt kõrgeid, 90-punktiseid hindeid. See on tõesti tore vein, eriti veel arvestades ta ülimõistlikku hinda.

Bairrada on väike veinipiirkond Kesk-Portugali Atlandi ookeani äärsetel liivastel-savistel aladel, kus valmistatakse silmapaistvaid vahuveine ja väga omapäraseid kuivi veine põhiliselt punasest Bagast ja valgest Bicalist, mida ei tunta pea kusagil mujal maailmas. See oli üks veinidest, mida me ei suutnud oma esimestel Portugali-aastatel küllalt imetleda. Samuti sama veini erksast värskusest pakatavat valget kaaslast Aliança Bairrada Reserve Brancot’t. Mõlemad on nüüd meie e-poes müügil.

Toitudest sobib meelekindel Aliança Bairrada Reserva Tinto kokku grillitud liha ja kalaga, eriti hästi lambalihaga, samuti merandidest ja köögiviljadest pajaroogade juurde. Serveerida 18 kraadi juures.

Tunnustused

Wine Enthusiast Magazine – 90 punkti

Vinho Grandes Escolhas – 15,5 punkti

Mundus Vini 2021 – Kuldmedal

Decanter World Wine Awards 2018 – Hõbemedal

Mundus Vini 2017 – Hõbemedal

International Wine Challenge – Festivalisoovitus (2015, 2016, 2017, 2020)

 

Tootja

Aliança Vinhos de Portugal

Aliança Vinhos de Portugal

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Baga, Tinta Roriz, Touriga Nacional

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Aliança Bairrada Reserva Tinto 2018”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.