Tulge meie veine maitsma!

NB! Järgmine veinidegustatsioon toimub neljapäeval, 5. detsmebril 2019 kella 18-st, taas Viktuse kohvikus Tallinnas Tõnismäel. Piletid ja info siin

Jooksvalt infot eesseisvate veinidegustatsioonide kohta saab e-poe “Ürituste” alajaotusest. Kui teil on pakkuda ka mujal Eestis mõni tore koht Portugali veinide õhtu korraldamiseks, võtke palun meiega ühendust!

30.08.2019

Suvepuhkused on ümber saamas ja rahvas jälle rohkem linnas. Kuna meilt on vahepeal palju küsitud, kas jätkame ka sel hooajal veinidegustatsioonidega, siis vastus on jah! MilVinhose järgmine veinimaitsmise üritus toimub juba neljapäeval, 5. septembril.

Kohtumispaik on sama, mis eelmiselgi talvel – väike ja hubane Viktuse kohvik Tallinnas Tõnismäel, Toompuiestee 4. Üritus algab kell 18.30 ja arvestada tasuks paari tunniga.

Oleme suure osa suvest Portugalis tööd teinud selle nimel, et leida põnevaid uusi ja unikaalseid veine, millega oma e-poe valikut veelgi täiendada. Osa uuest kaubast on juba Eestisse saabunud ja tahaksimegi nüüd pakkuda oma klientidele ja Facebook’i sõpradele  esimesena võimalust maitsta neid suurepäraseid veine, millest mitmed pole isegi veel meie e-poodi jõudnud.

Mida külalistele pakume?

Pakume teile arhailiseid amforaveine Lõuna-Portugalist Alentejost, mida valmistatakse suurtes savianumates täpselt nii, nagu seda tegid Alentejo aladel elanud vanad roomlased kaks tuhat aastat tagasi. Maitsmisele läheb savinõudes valminud valge ja punane vein.

Maitseme paari unikaalset veini, mis on tehtud viinamarjadest, mis kasvavad üksnes Portugalis väikestel maalappidel, ei kusagil mujal maailmas. Need marjad on kapriissed ja rasked kasvatada, aga tulemus väärib seda ränka tööd. Proovime ülem-Douro viinamägedel kasvanud Côdega do Larinhot ja Serra da Estrela eelmäestiku graniidistel nõlvadel valminud Encruzadot, mille kohta öeldakse, et see võib tegelikult olla kogu maailma nooblim viinamari.

Maitseme ka viimasel ajal suure tähelepanu alla tõusnud n-ö high-altitude veine, mille marjad kasvavad mägedes kõrgustes, kus talvel isegi lund sajab. Ja võrdleme neid Euroopa palavaima päikese all Lõuna-Portugali liivaväljadel kasvanud kuumavereliste veinidega, mis on peaaegu mustad.

Ja et üllatustest puudust ei tuleks, maitseme ka helevalget veini, mis on tehtud neistsamadest “mustadest” viimarajadest.

Kuidas üritusele pääseb?

Uue degustatsioonihooaja esimesel kokkusaamisel tuleb maitsmisele üheksa põnevat Portugali veini. Laual on ka hõrgtavad suupisted Viktuse kokkadelt. Kuna kohviku köök töötab, on võimalik kohapeal tellida endale ka kopsakam eine või täiendavaid suupisteid.

Räägime pisut Portugalist, selle maa veinitööstusest ja inimestest, kes päev-päevalt töötavad viinamägedel ja veinikeldrites selle nimel, et need veinid teile rõõmu valmistaksid. Kuna meie ostame oma veinid ainult otse tootjatelt veinitaludest või -tehastest, siis tunneme-teame isiklikult kõiki neid.

Olete oodatud osalema, kuni kohti jätkub!

Pilet veinidegustatsioonile maksab 9€ ja selle saate osta MilVinhose e-poest “Ürituste” alt.

NB! Pileteid on piiratud arv ja kohad võivad täituda kiiresti – anname ka MilVinhose Facebook’ilehel ja siinsamas blogis teada, kui saal täis saab. Muidugi võite kindlad olla, et nagu eelmiselgi talvel tuleb degustatsioone kindlasti veel!

Ürituselt saab ka lemmikveine kaasa osta või ette tellida. Täiendav info ja küsimused info@milvinhos.com

Tiina Kangro, Madis Metsis

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga