Vila Jardim Colheita Selecionada Branco 2021

10,95 
14,60  /l

Pehme ja meeleline valge vein Tejo veinipiirkonna kõige idapoolsematelt aladelt, Hispaania piiri lähistelt, kaunite troopilste maitsetega, milles on küpseid puuvilju, magusat sidrunit ja õige pisut suvelilli

Laos

Tootekood: 5600711947158 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Kaugelt on seda pisut keeruline tajuda, aga kui Portugalis ringi sõita, siis tekib huvi avastada maitseid veinipiirkondade kokkupuutekohtades. Just niisuguses paigas asub Quinta Vale do Armo – Tejo piirkonna kirdeotsas, Tejo põhjakaldal, paikkonnas, kust pisut maad lõunapoole jääb juba Põhja-Alenetjo ja kiviviskekaugusel põhjas algavad Beira Interiori veinipiirkonna maad. Vale do Armo viinamäed asuvad 150 – 250 meetri kõrgusel ookeanipinnast, seega mitte kuigi kõrgel, samas on kliima siin pehme, ei ole liigseid ookeanituuli ega ka kontinentaalse kliima ekstreemsusi. Pinnas on savine-kiltkivine, aga Tejo jõe lähedus tagab vee olemasolu.

See valge vein on valmistatud kolme sorti viinamarjadest – troopilisest-tsitruselisest Arintost, köögiviljasest Sauvignon Blanc’ist ja pehmest-sametisest Viosinhost. Kõigil kolmel on selles veinis oma koht – ta on nii ilusas tasakaalus, lausa siidine ja ümmarguste nurkadega. See on tõeline nautimisvein, mis sobib hästi ka kergemate toitude juurde. Temas on parasjagu erksat happesust ja kargust, aga pehme Viosinho annab siin tooni ja põimib terviku kauniks ja hästi rahumeelseks naudinguks. Just niisugune – rahumeelne ja turvaline – on ka siinne lõunamaine loodus oma soojade suvede ja lumeta talvedega.

See pehme ja meeleline valge vein sobib kalaroogade, linnuliha- ja kergemate sealiharoogade ning salatite juurde, aga samuti lihtsalt nautimiseks, ta on suurepärane seltskonnavein. Serveerida 10 – 12 kraadi juures. Aga kui ta juhtub soojas toas ka soojemaks minema, siis hea on teada, et midagi ei juhtu. lihtsalt pehmust tuleb veelgi juurde. See on hea veini tunnusmärk, kui ta talub ka pisut kõrgemat temperatuuri.

Tunnustused

Concours Mondial de Bruxelles 2023 – Hõbemedal (2021)

Vinho Grandes Escolhas – 16 punkti (2020)

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Arinto, Sauvignon Blanc, Viosinho

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Tootja

Lindeborg Wines