Vicentino Alvarinho 2020 NB! UUS ATLANTILINE VEIN

21,95 
29,27  /l

Meisterlik Alvarinho, kuid selles veinis mitte Vinho Verde regioonist, vaid Lõuna-Portugalist Alentejost, ookeanilähedaselt Vicentino rannikult. Kirgas, maitsekas ja stiilne kuiv valge vein, milles troopilised maitsed on põimitud kokku soolakate ookeanituultega

Laos

Tootekood: 5607411400099 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Klassikaliselt on Alvarinho viinamari pärit Põhja-Portugalist, Vinho Verde regioonist, kuid viimasel kümnendil on hakanud veinimeistrid katsetama selle põneva marja piire ka teistes veiniregioonides. Kulde käega veinimeister Bernardo Cabral, kel on kogemus veinide tegemisega ka Asoori saartelt, on valmistanud selle Alvarinho Alentejo kõige ookeanilähedasemate viinamägede marjadest, mis küpsenud Vicentino rannikul. Sealt on peaaegu troopilisse suvituspiirkonda Algarvesse vähem, kui sada kilomeetrit. Aga Vicentino rannik on meretuuline ja karge – ja viinamäed, kust on nopitud selle veini marjad, asuvad kõrge panga peal, sõna otseses mõttes kiviviske kaugusel soolasest-tormisest ookeanist. Seega on tegu Portugali kõige ookeanilähedasema Alvarinhoga, kõike merelisema Alvarinhoga, mida võimalik maitsta.

Bernardo on seda veini ka üsna omapärasel moel valmistanud. Pool varajastel hommikutundidel nopitud marjade mahlast on pandud käärima mitu korda kasutatud (ehk peaaegu neutraalsetesse) tammevaatidesse, tene pool on käärinud tavapärasel moel metallvaadis. Pärast kokkusegamist on vein jäetud kuuekls kuuks pärmisettele ehk n-ö sur lies laagerdama. Nii on selle imetabase Alvarinho maitsed muutunud kaunilt intensiivseks, vein on kirgas, aga samas küps ja rikkalik. Temas on ohtralt Alvarinhole omast mineraalsust ning eriti järelmaitses annab tunda mõnus meresoolakas alatoon. Ja seda veini võib juua veel aastaid, ta laagerdab ka pudelis ilusati üha edasi.

Toitudest sobib see kuiv valge vein linnuliha- ja kalaroogade ning mereandide juurde, pehmete juustude, salatite ja suupistete kõrvale. Serveerida 10 kraadi juures, väga kuumal suvepäeval pisut jahedamalt.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Alvarinho

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13,5%

Maht

75cl

Tootja

Vicentino