NB! E-pood on 24.12 - 28.02 talvepuhkusel. Tellimusi täidame taas 1. märtsist 2023. Hulgiostjatel võtta ühendust sales@milvinhos.com.
 

SEXY “Fleur blanche” Branco 2020 by António Maçanita

14,65 
19,53  /l

Õrn ja peaaegu inimese käepuudutuseta valminud valge ökoloogiline vein Alentejo lubjakivistelt kõrgendikelt, kastmata viinamägedelt, ergas ja õrnalt troopiline

Tootekood: 5600301740145 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

“Naturally sexy,” ütleb mullune Portugali aasta veinimeister António Maçanita selle valge veini kohta ise. Tema eesmärgiks oli valmistada õrn vein, mis kannab endas Alentejo looduslikku eripära, selle lõunamaise veinipiirkonna terroir‘d kõige puhtamas ja ehtsamas mõttes.

Valmistatud Alentejo klassikalistest valgetest marjadest nagu Antão Vaz, Roupeiro ja Fernão Pires, on ta siiski palju õrnem ja õhulisem, kuigi kõik see iidsete lõunamaiste viinamarjasortide karakter on pealispinna all peidus. Kasutatud on saaki viinamägedelt, mis on sertifitseeritud kui ökoloogilised ja jätkusuutlikud. Näiteks pole viinamägesid lisaveega kastetud ka suve kõige põuasematel perioodidel.

Kuna kontinentaalse kliimaga Alentejos on ööd jahedad, siis on saak korjatud kella 2 – 3 ajal pärast südaööd, et säilitada marjade erksus. Marju pole purustatud, vaid üksnes täiskobaratena kergelt pressitud. Veinile ei ole lisatud mingeid lisaaineid ja kasutatud on üksnes looduslikke kohapealseid pärme. Järgnenud on käärimine roostevabades vaatides ja siis pudelitesse villimine.

See valge vein sobib kergete kalaroogadega, meelaste suupistetega, aga eelkõige lihtsalt nautimiseks ja suveterrassidel tšillimiseks. Serveerida 10 kraadi juures.

Tunnustused

Wine Enthusiast magazine – 85 punkti

Robert Parker – 87 punkti

Challenge International du Vin – Hõbemedal (2011)

International Wine Challenge – Hõbemedal (2009)

I

Tootja

Fita Preta Vinhos

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Antão Vaz, Roupeiro, Fernão Pires

Piirkond

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Veinimeister

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “SEXY “Fleur blanche” Branco 2020 by António Maçanita”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.