Quinta dos Termos O Nosso Jovem Tinto 2015

12,65 
16,87  /l

Kergete tanniinidega ja värskelt marjane, ootamatult murakamaitseline õrn punane vein Kesk-Portugali Hispaania poolsetelt mäenõlvadelt

Välja Müüdud

Laost otsas

Quinta dos Termos
Tootekood: 5608105170151 Kategooria:
 

Kirjeldus

See eksperimentaalne punane vein on pärit eksklusiivsest, vaid täiesti kuivi veine tootvast Quinta dos Termosest “teisel pool” mägesid. Selle keskmise suurusega perefirma toodangut Portugalis eriti sageli poodides müügil ei kohta, sest põhiliselt käivad siit veine ostmas inimesed, kes on kursis ja teavad. Meiegi leidsime Quinta dos Termose oma Portugali tuttavate, ülikooliprofessorite, arstide ja mõnede tipppoliitikute kaudu. Eesti Sommeljeede Assotsialtsiooni korraldatud veinimessil uuris meie veinivalikut Portugali veiniinstituudi esindaja ega jõudnud ära imestada, et oleme Eestisse toonud isegi nii harukordseid veine.

Quinta dos Termose viinamäed asuvad Portugali kõrgeima mäetipu Serra da Estrela Hispaania poolsetel nõlvadel, 500 meetri kõrgusel merepinnast. Seega võib Termose veine nimetada peaaegu Altitude-veinideks. Siinne pinnas on kivine ja toitainetelt vaene, viimarajad aga seda visamad ja tugevama karakteriga. Termose viinapuud saavad igal talvel lund ja suvel põuda ning +50-kraadist kuumust. Veinid tulevad siit metsiku lõuna omadest “sirgemad” ja väljapeetumad. Just selline on ka Termose veinide imago: elegantne, põnev, kõrgeima kvaliteediga. Nende Portfoolios on üle kolmekümne punase, roosa ja valge veini, lisaks neile mõned eriti põnevad vahuveinid. Kõik nad on täiesti kuivad, see tähendab 0-suhkruga (alla 0,3 g/L), kuid see ei tähenda liigset hapusust, vaid kirkaid maitseid.

O Nosso Jovem (tõlkes – Meie nooruse täht) on aga midagi hoopis erilist veinitootmise seisukohalt. Tegemist on Termose önoloogi Virgilio Loureiro eksperimentaalse veiniga, mis on toodetud värvikast ja maitsekast Tinta Rorizist (mägise Portugali analoog Rioja viinamarjale Tempranillole). Siiski on see vein hoopis teistsugune, kui teame Riojat. Nimelt on see õrn punane vein valmistatud erilise süsihappekääritamise meetodiga – lihtsamalt öeldes on ta tehtud punastest marjadest umbes nii, nagu tavaliselt tehakse valget veini, kus käärrima jäetakse vaid marjamahl ilma kestadeta. Seega on tegu millegi sarnasega Prantsuse Beaujolais’ stiilis veinidele, kuid eriline on siin veel see, et O Nosso Jovem on küpsenud valmimise järel veel kolm aastat keldrijaheduses pudelites enne, kui ta müügile laskmiseks valmis on saanud (võrdluseks – Prantsuse Beaujolais’d juuakse noorelt).

O Nosso Jovem on seega hea valik neile, kes armastavad delikaatseid, aga samas põnevaid veine, eriti kui neil on ka eriline saamislugu. See vein sobib suurepäraselt jahedal aastaajal, olgu niisama nautimiseks või ka toitude kõrvale, aga sama hästi sobib ta ka suvel, siis jahutatuna peaaegu valge veini temperatuurini.

See punane vein sobib kergemate lihatoitude, mitteteravate araabia kanaroogadega, väga hästi sushiga, erinevate suupistetga. Serveerida 14 – 16 kraadi juures, soojal suvel 12 – 14 kraadi juures.

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Tinta Roriz

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Tootja

Quinta dos Termos

Quinta dos Termos