NB! E-pood on kuni 28.02.2024 suletud seoses talvepuhkusega. Hulgiostjatel võtta ühendust sales@milvinhos.com.
 

Quinta dos Termos Garrafeira Branco 2018

18,95 
25,27  /l

Väga tugeva karakteriga täidlane ja võimas, elegantne ja viimistletud garrafeira-taseme valge vein Arintost, mis kasvanud mägedes graniitpinnasel, laagerdanud 12 kuud uutes Prantsuse tammevaatides

Quinta dos Termos
Tootekood: 5608105141281 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

See valge vein on võimas, väga iseloomukas ja ääretult elegantne. Nagu ütleb tema kohta Quinta dos Termose peaveinimeister Virgilio Loureiro, siis vaadates oma viinamägede Arintot polnud lihtsalt võimalik jätta kasutamata võimalust valmistatda neist vein, mis avab selle sordi sügavamaid hoovuseid. See vein on pärast käärimist laagerdanud 12 kuud uutes Prantsuse tammevaatides, aga ta võib edasi küpseda pudelites veel kümme või enam aastat.

Arinto on Portugali iidne valge viinamarjasort, mis kasvab pea üle kogu maa, kõigis veiniregioonides, olles aldis kokku mängima erinevate pinnaste ja kohaliku mikrokliimaga. Ta on alati erksa happesusega ja samas tulvil lõunamaist troopilisust, kuid sõltuvalt kasvukohast võib ta olla päikeselisem ja pehmem või kivisem ja kargem. Quinta dos Termose viinamäed laiuvad Kesk-Portugalis, Serra da Estrela ida- ja lõunanõlvadel, suhteliselt kõrgetel graniitplatoodel (500 meetrit merepinnast). Siinsed viinapuud on harjunud taluma suuri temperatuurimuutusi, suvel kuumi põuaperioode ja talvel lumesadusid. Isegi kuumal suvel on ööd siin enamasti jahedad. Kõik need ekstreemsused väljenduvad ka selles maitsekas valges veinis.

Jah, see on valge vein, mis vajab pudeli avamise järel õhku, nagu punasedki veinid. Poolnaljaga refereerime siinkohal ühe Vivino veinikriitiku poolt sellele veinile antud hinnagut: “Avasin selle veini 48 tundi tagasi ja ta oli silmipimestav. Ka eile oli ta minu jaoks veel pisut ülevoolav. Täna on ta sensatsiooniline – mul on kahju, et tilkagi ei jäänud üle, et maitsta teda ka homme 🙂  Õnneks on kastis veel viis pudelit!”

Maitske ja nautige, kui te armastate võimsaid valgeid veine! Kui te arvate, et valge vein peab olema imtingimata õrn ja kerge, siis hoidke sellest kaliibrist eemale! Või siiski – tehkle üks katsetus, et avardada veinimaailma piire. Igatahes on see valge Garrafeira valitud mõõdunud aasta Beira Interiori veinikonkursi kuldmedaliveiniks. Garrafeira, muide, on Portugalis veel vägevam aunimetus, kui reserva ja grande reserva. Ja see on kahtlemata ka vein, mida varuda isiklikku veinikeldrisse, et jälgida ta muutumis järgneva 10+ aasta jooksul.

See tõsine valge vein sobib maitsekamate kala- ja linnuliharoogadega, aga tegelikult ka tumedama lihaga, tõsiste padade ja hautistega, tugevamate juustudega. Serveerida sõltuvalt aastaajast 7 – 14 kraadi juures (külmal ajal soojemalt).

Tunnustused:

Consurso Vinhos da Beira Interior 2020 – Kuldmedal

Vivino veinisõbrad on andnud sellele valgele veinile hindeks väga kõrge 4,0 punkti

Seda veini on toodetud vaid väike kogus ja maailmast teda eriti ei leia. Sel põhjusel pole tal ka ette näidata medaleid rahvusvahelistelt konkurssidelt, kuna tootja pole teda väljapoole kodupiirkonda saatnud.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Arinto

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Tootja

Quinta dos Termos

Quinta dos Termos

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Quinta dos Termos Garrafeira Branco 2018”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga