Quinta dos Termos Espumante Tinto Bruto 2008 vahuvein

19,95 
26,60  /l

Eksklusiivne, vaid veinimaja oma tarbeks valmistatud punane vahuvein Serra da Estrela graniidistel lõunanõlvadel kasvanud Bagast, küpsenud 36 kuud sur lies

Välja Müüdud

Laost otsas

Quinta dos Termos
Tootekood: 5608105113080 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Nagu öeldud, on see 2008. aasta marjadest valmistatud vintage-vahuvein mõeldud vaid veinimaja oma rahva ja külaliste kostitamiseks. Kuid MilVinhoses oleme otsustanud tuua Eestisse väikses koguses ka väga eksklusiivseid ja haruldasi jooke ning siin on üks neist, mida Termose veinimajaa pererahvas meile meelsasti mõned kastid kaasa pakkis. See vahuvein on valik otsiva hingega veinigurmaanidele.

Valmistatud on ta mägede Bagast ja see on hoopis teine Baga, kui Atlandi udusel-niiskel rannikul, oma iidses kodukohas Bairradas kasvav Baga. Jah, ta on sama marjasort, kuid terroir on teda siin mägedes kõvasti modeleerinud. Bairradas kasvab Baga liivasel-lubjakivisel pinnasel, hommikuste ookeaniudude ja pärastlõunase kirka päikese käes, mõõdukate suvede ja maheniiskete talvede alal. Quinta dos Termose viinamägedel aga, Serra da Estrela sisemaa poolsetel graniidistel mäenõlvadel, kogevad viinapuud kontinentaalset kliimat lumiste-tuuliste talvede ja suviste ekstreemsete kuumakraadide näol. Isegi kesksuvel langevad siin öised temperatuurid madalale ning see tähendab, et marjad küpsevad temperamendilt hoopis teistsuguseks.

See mägede Bagast punane vahuvein on meelas ja intensiivne, pehme ja kreemise vahuga, palsamiaroomine ja küpsete mustade marjade maitseline. Temas on delikaatseid vürtse, pehmet küpsust ja kaunilt silutud tanniine. Selle vahuveini on valmistanud vanameister Virgilio Loureiro.

See punane vahuvein väärib eeskätt omaette nautimist, aga ta on ka väärikas tervitusjook, toitudest sobib oivaliselt grilli ja praadide kõrvale. Serveerida 11 – 12 kraadi juures, külmal aastaajal ka pisut soojemalt.

Tunnustused

Seda erilist vahuveini on nii vähe, et ta ei ole jõudnud rahvusvahelistele areenidele

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Baga

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12%

Maht

75cl

Tootja

Quinta dos Termos

Quinta dos Termos