NB! E-pood on kuni 28.02.2024 suletud seoses talvepuhkusega. Hulgiostjatel võtta ühendust sales@milvinhos.com.
 

Quinta dos Roques Encruzado 2020

19,95 
26,60  /l

Apelsiniõite, päikesekuumade köögiviljade ja küpsete tsitruste järele maitsev üsna meelekindel valge vein kõrgelt Dão mägedest, Portugali Burgundiaks kutsutud veiniregioonist, valmistatud kirkast ja elegantsest Encruzado viinamarjast, õhkõrnalt tammevaadine, mineraalne ja kuiv

Tootekood: 5603792001122 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Encruzado on Dão valgete veinide uhkus, viinamari, millel jagub šarmantset iseloomu, elegantsi ja peenetundelisust. Mägedes, Portugali kõrgeima mäetipu Serra da Estrela Atlandi ookeani poolsetel nõlvadel asuvat Dão veinipiirkonda kutsutakse rahvusvahelises veinimaailmas Portugali Burgundiaks – ja Encruzado on kahtlusteta siinne kuninganna.

See meelas ja meeleline valge vein ongi Encruzadost. Ja Encruzado öeldakse olevat mari, millest veinid on võluvad noorelt, aga mida vanemaks nad saavad, seda suuremaks muutub nende šarm – seda eriti siis, kui tegu tammevaadis küpsenud veinidega, nagu see.

See valge vein on valmistatud 2019. aasta septembris korjatud marjadest. mahlapressi alla on läinud koos marjadega ka osa vartest, õrnalt pressitud mahl on kääritatud osalt tammevaatides ja osalt roostevadast terasest nõudes. Edasi on pool veinist läinud seitsmeks kuuks laagerdama uutesse Prantsuse tammevaatidesse. Teine osa veinist on küpsenud samal ajal, st üle talve, terasvaadis avatud varjualuses, jahedate talviste mäestikutuulte meelevallas. Maikuus on vein segatud kokku ja jäetud selginema. Augustis 2020 on ta villitud pudelitesse ja läinud veel kolmeks kuuks veinikeldrisse “rahunema”.

Öeldakse, et Encruzado armastab tammevaati. Kolm-neli kuud tammevaati võib ta hõrgud maitsed rikkuda, aga pikem laagerdamine teeb üksnes head, tuues esile selle marja imelised maitsed. Ja milline potentsiaal järelküpsemiseks? Seda veini võib juua kas kohe või ka kümne või enama aasta pärast.  Aga arvestama peab, et igal järgmisel korral on ta erinev, üha keerulisem. Põnevalt mänglev vein!

Quinta dos Roques on kolmandat põlve viinamarjakasvatuse ja veiniteoga tegelev väike perefarm, mis on tuntud oma veinide äärmiselt kõrge kvaliteedi poolest. Põhilise osa oma vähesest toodangust müüvad nad Jaapanisse, Kanadasse ja USA-sse. Tõesti väikesele tootjale omaselt pole Quinta dos Roques’i veinidel eriti palju medaleid, sest nad ei saada oma toodangut järjekindlalt rahvusvahelistele konkurssidele, mis on alati seotud suurte kulutustega. Ka on nende veinide kogused väiksed ning isegi Portugalis neid müügil eriti ei näe.

See üsna tugeva iseloomuga valge vein sobib tugevamate kalatoitudega, mereandide, vürtsikate idamaiste roogadega, samuti maitsestatud heleda liha juurde, loomulikult ka lihtsalt nautimiseks iseseisvalt. Serveerida temperatuuril 12 – 14 kraadi. Veinikeldris võib seda valget veini julgelt hoida 10 – 12 aastat.

Tunnustused

Vinhos Grandes Escolhas – 16,5 punkti

International Wine Challenge 2015 – Festivalisoovitus

Decanter World Wine Awards 2015 – Pronksmedal

Vivino.com on arvanud selle elegantse veini maailma parimate veinide ülemise 5 protsendi hulka

Loe Portugali mäestikuveinide kohta pikemalt blogist

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Encruzado

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13,5%

Maht

75cl

Tootja

Quinta dos Roques

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Quinta dos Roques Encruzado 2020”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga