Quinta do Casal Branco Merlot 2018

11,19 
14,92  /l

Ääretult meeldiv lõunamaine mustadest marjadest tulvil Merlot Tejo jõe kallastelt, 200-aastase Casal Branco veinimõisa viinamägedelt, küpsenud 12 kuud Prantsuse tammevaatides

Laos

Tootekood: 5602424500118 Kategooriad: , ,
 

Kirjeldus

Kui aasta varem tõi varasemalt vaid punaseid blende teinud Casal Branco veinimaja välja esmakordselt valmistatud Cabernet Sauvignoni, siis nüüd on kord Merlot’ käes. Ka see on esmakordne, väike ja n-ö eksperimentaalne partii, et testida oma veinimõisa maadel küpsenud Merlot’ marjade võimalusi. Teatavasti on “maailmamarjad” Portugalis alles uus nähtus, neid kasvatatakse siin napilt paar viimast aastakümmet. Veinimaja ise on jäänud tulemusega väga rahule – samuti need esilagu veel väga vähesed veininautlejad, kel on olnud võimalus seda uut veini maitsta.

See punane vein on valmistatud täiesti küpsetest marjadest, mis on kasvanud Casal Branco viljakatel viinamägedel Tejo jõe lõunakaldal. See kuulus Bordeaux’ mari on ju kaunilt pehme, pisut ploomikoogine, tulvil mustadest metsamarjadest ja õrnalt piprase-heinase kumaga. Seda kõike on ka selles Casal Branco uues Merlot’s. Ta on elegantne, mahe ja sõbralik – tõeliselt hea seltskonnavein, milles on murakaid-mustikaid, ilusat kerget vürtsikust, taustal pisut sokolaadiseid maitseid.

See punane vein on küpsenud kaksteist kuud Prantsuse vaatides ja sealt edasi veel ligi aasta jahedas veinikeldris pudelites, enne kui veinimeister ta müüki lubas. Jah, Merlot ei taha olla väga noor, ajaga muutub ta mõnusalt sisukaks. Nüüd ta on parajalt valmis, aga teda võib mõnedki pudelid panna rahulikult ka kodusesse veinikeldrisse, et uurida, kuidas ta üha rikkalikumaks muutub.

See on punane vein, mida võib nautida iseseisvana, maitsta klaasi või paar hea sõbraga jutuajamiste juurde või ka kauni looduse nautimise kõrvale. Olivaliselt sobib ta ka liharoogadega, juustude, riisi- ja pastaroogade, suupistete ja isegi pizza kõrvale. Serveerida temperatuuril 16 – 18 kraadi, väga kuumal suveõhtul miks mitte ka paar kraadi jahedamalt.

Tunnustused

Seda esmakordselt valmistatud sordiveini on nii vähe, et teda pole saadetud konkurssidele ja väga vähesed inimesed maailmas on teda maitsnud.

Wine Enthusiast Magazine – 91 punkti (!)

International Wine Challenge 2021 – Pronksmedal

NB! Maitske kindlasti ka Casal Branco sama sarja Cabernet Sauvignon‘i Touriga Nacionali ja Tinto Blend‘i

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Merlot

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14,5%

Maht

75cl

Tootja

Quinta do Casal Branco