(1 ülevaade)

Quinta de Saes Tinto 2017

12,25 
16,33  /l

Burgunderlik punane kuiv vein Kesk-Portugali kõrgetelt Dão mäenõlvadelt, valmistatud nelja sorti piirkonnale omastest viinamarjadest, laagerdanud üheksa kuud teise aasta Prantsuse tammevaatides

Laos

Tootekood: 5606686000621 Kategooria:
 

Kirjeldus

See punane vein tuleb Portugali “Burgundiaks” nimetatud mägisest Dão veinipiirkonnast, enam kui 500 meetri kõrgustelt graniidistelt mäenõlvadelt. Quinta da Pellada on Dão nõlvadel asuv väike perefarm, kelle omanduses on kaks viinamarja- ja veinitalu – Quinta da Pellada ja Quinta de Saes. See vein tuleb viimasest ja on valmistatud nelja sorti punastest marjadest, mille hulgas on esindatud piirkonnale iseloomulikud Alfrocheiro ja Jaen ning mägised versioonid Tinta Rorizist ja Touriga Nacionalist.

Selles veinis domineerivad küpsed punased marjad, tal on meisterlik struktuur, ilusad tanniinid ja väga pikk ning nüansirohke järelmaitse. Vein on küpsenud üheksa kuud teise aasta Prantsuse tammevaatides ja seejärel veel pikka aega pudelites veinikeldri jaheduses.

Quinta da Pellada veinimeister Alvaro Castro on mees, kes oma kuulsusrikastes veinides panustab pinnasele ja marjadele, mitte keemiale ja tehnoloogiale. Tema soov on, et marjad, saades oma jõu pinnasest, räägiksid enda eest ise. Marjakasvatajad ja veinimeister saavad siin olla vaid abiks, et looduse and pudelitesse jõuaks. Alvaro Castro on veinimeistreid, keda Portugalis nimetatakse vahel ka geeniuseks. Samas on Quinta da Pellada toodang väga väike, aastas vaid saja tuhande pudeli ringis.

See punane vein sobib lihatoitude juurde, olgu need külmlaual, otse grillilt või ka haudepotist. ta on hea valik ka iseseisvalt nautimiseks. Serveerida temperatuuril 16 – 18 kraadi.

 

Mis teeb mäestikuveinid eriliseks? – loe blogiartiklist

Tunnustused

Vinho Grandes Escolhas – 17,5 punkti

NB! Quinta da Pellada veinid on saanud aastatuhande alguses väga kõrgeid tunnustusi rahvusvahelistelt veinikriitikutelt (mitmed veinid näiteks Wine Enthusiastilt isegi 93 ja 94 punkti), aga tõeliselt väike tootjana ei ole nad jätkanud oma veinide saatmist konkurssidele, mis on alati seotud märkimisväärsete kuludega. Kuna tegemist on väikese tootjaga, siis ei jõua nende veinid sageli ka Vivino.com-i kasutajateni. Nautige seda veini just sellisena, nagu ta on!

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Alfrocheiro, Jaen, Touriga Nacional, Tinta Roriz

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Tootja

Quinta de Pellada

1 arvustus tootele Quinta de Saes Tinto 2017

  1. Eve

    Väga tundeline, õrn ja samas intensiivne punane vein, on tõesti tunda mägede hõngu 🙂 Avamise järel väga egas happesus, mis klaasis keerutades 10-15 minutiga muutus väga tasakaalukaks. Hästi palju maitseid ja väga püsiv. tahaks panna viis tärni, aga panen neli, sest järgmiseks on plaanis proovida nende reservat, küllap see on veel uhkem 🙂

Lisa arvustus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga