Quinta de Saes Branco 2019

10,25 
13,67  /l

Kerge ja elegantne, poolarhailise meetodiga valmistatud väga looduslähedane, marjanahkadel käärinud valge field blend Kesk-Portugali Dão mäenõlvadelt

Välja Müüdud

Laost otsas

Tootekood: 5606686000720 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

See põnev valge vein tuleb Kesk-Portugalis asuva Dão veinipiirkonna graniidistelt mäenõlvadelt. Quinta da Pellada on üsna kõrgetel Dão nõlvadel asuv väike perefarm, kelle omanduses on kaks viinamarja- ja veinitalu – Quinta da Pellada ja Quinta de Saes. See vein tuleb viimasest ja on valmistatud ühel viiinamäel kasvanud kolme sorti valgetest marjadest Bicalist, Encruzadost ja Cercealist. See tähendab, et tegu on n-ö field blend’iga. Just nii valmistasid portugallased valdavalt oma veine ka põlvkondi tagasi.

Lisaks on see valge vein kääritatud anumates, kuus vein on pikalt kontaktis marjanahkadega. Seejärel on ta läbinud mitme kuu jooksul korduva ülepumpamise. Temas palju sädelevaid maitseid, toopilisi vilju, tsitruseõisi, graniidist mineraalsust. Temas on mäestikuveinidele omast kargust ja erksat happesust, Dão kuninganna Encruzado on andnud sellele valgele veinile burgunderlikku hõrku elegantsi ja keerulisust, Bical lisanud troopilisi noote ja Cerceal õrna mineraalsust. Tore ja väga mõistliku hinnaga vein väikese Quinta da Pellada kogenud ja palju tunnustatud veinimeister Alvaro Castrolt.

Sobib salatite ja suupistetega, kalaroogade, mereandide, linnulihaga, samuti Vahemere ja idamaise köögiga, muidugi ka iseseisvalt nautimiseks. Serveerida temperatuuril 10 – 12 kraadi.

Mis teeb mäestikuveinid eriliseks? – loe blogiartiklist

 

NB! Quinta da Pellada veinid on saanud aastatuhande alguses väga kõrgeid tunnustusi rahvusvahelistelt veinikriitikutelt (mitmed veinid näiteks Wine Enthusiastilt isegi 93 ja 94 punkti), aga tõeliselt väike tootjana ei ole nad jätkanud oma veinide saatmist konkurssidele, mis on alati seotud märkimisväärsete kuludega. Nautige neid suurepäraseid veine ilma paguniteta!

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Bical, Encruzado, Cerceal

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Tootja

Quinta de Pellada