Quinta das Maias Jaen 2017

25,79 
34,39  /l

Äärmiselt tundeline punane vein Serra da Estrela kõrgetelt läänenõlvadelt Dão mägedest, valmistatud iidsest Jaenist, laagerdanud kümme kuud Prantsuse tammevaatides

Laos

Tootekood: 5603792001238 Kategooriad: , ,
 

Kirjeldus

Quinta das Maias on Dão ühe omapärasema väiketootja Quinta dos Roques’i omanduses olev väike veinitalu kõrgel mägedes, Serra da Estrela mäetipu Atlandi ookeani poolsel graniidisel nõlval. Quinta das Maiase viinamäed asuvad siin 700 – 800 meetri kõrgusel merepinnast rahvuspargi alal. See on kõrgeim piir, kus Portugalis viinamarjad veel üldse kasvavad.

See vein on valmistatud Portugali iidsest ja üsna haruldasest viinamarjast, mille nimi on Jaen. Sama marja tuntakse Kirde-Hispaanias Mencia nime all. Viimase aastakümne geneetilised analüüsid on näidanud, et Mancia põlvnebki Dão Jaenist, mis omakorda on iidne ristand helepunasest Cabernet Francist ja veel ühest ammu kadunud Dãos ja Douros kasvanud sordist. Seega on ka Jaen ühest küljest õhuline ja noobel, teisalt – kuna tema iseloomulik kasvukoht on kõrgel graniidistes mägedes – on temas väga suur ja iidne jõud ning maitsete intensiivsus. Veinimeister Rui Reguinga koos Quinta dos Roques’i omaniku, eluaegse matemaatikaõpetaja Luis Lourençoga on suutnud sellest Jaenist vormida nauditava meistriteose.

See tumepunaselt sädelev vein on ühtaegu kerge ja tõsine. Aroomis ja maitsetes domineerivad karged ja mahlakad punased ja mustad marjad, eeskätt jõhvikad, aga seejärel ka tumedaks küpsenud kirsid ning korraks isegi vaarikad. Temas on mägiveinile omast erksat happesust, graniidiselt pinnaselt saadud mineraalsust, päikeses kuivanud heina ja mägimändide vaigusust. Kümme kuud Prantsuse tammevaatides on lisanud tulemusele delikaatset vürtsikust, pisut suitsusust ja lagritsat. Suus on ta krõbekuiv ja eriliselt värske, samas väga soliidne ja elegantne. Tunnustatud veinikriitikud rõhutavad selle veini puhul tema pikka ja põnevat järelküpsemispotentsiaali. See on vein, mida võib nautida noorena, aga aastad või isegi aastakümned muudavad teda üha tõsisemaks ja mitmeplaanilisemaks. Nautige seda veini kas kohe täna või kui teil on veinikelder, siis pange paar pudelit varuks, et teda nautida siis, kui aastakäik juba läbi müüdud.

See suursugune punane vein sobib kergete ja ka suurte lihatoitude juurde, hautiste ja juustude kõrvale. Veinimeister soovitan nautida teda õige pisut jahedamalt – 15 – 16 kraadi juures.

Loe Portugali mäestikuveinide kohta pikemalt blogist

Tunnustused

Vinhos Grandes Escolhas – 17,5 punkti

Revista de Vinhos – 17,5 punkti

Wine Enthusiast Magazine – 91 punkti

International Wine Challenge 2014 – Hõbemedal

Vivino.com on arvanud selle suurepärase punase veini maailma parimate veinide ülemise 5 porotsendi hulka.

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Jaen

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13,5%

Maht

75cl

Tootja

Quinta dos Roques