Quinta das Maias Branco 2021

13,00 
17,33  /l

Äärmiselt peene maitsebuketiga valge vein 800 meetri kõrguselt Dão mägedest, valmistatud keerulisest Malvasia Finast, osa veinist on laagerdanud Prantsuse tammest vaatides

Laos

Tootekood: 5603792001207 Kategooriad: , ,
 

Kirjeldus

Quinta das Maias on Quinta dos Roques’ile kuuluv väike viinamarjatalu üleval Serra da Estrela mäenõlval, rahvuspargis, 800 meetri kõrgusel merepinnast. See on kõrgeim piir, kus Portugalis viinamarjad veel üldse kasvavad. Siin on nende jaoks väga eriline mikrokliima, isegi kuumal suvel on siin ööd jahedad, mis viib ööpäevaringse keskmise temperatuuri lõunamaa jaoks üsnagi madalale. Talvel sajab siin lund ja lõõtsuvad jahedad tuuled. Igal suvel aga – juuli lõpus või augustis – tuleb ette nädalaid, kus päevane päike on tõeliselt kuum, võib-olla isegi kaugelt üle 40 kraadine.

Teine haruldus selle veini puhul on see, et ta on valmistatud sada protsenti iidsest valgest marjast Malvasia Finast. Klassikaliselt on see blendide viinamari, sest ta on väga kapriisne, teda on raske kasvatada ja vaid vähesed veinimeistrid julgeksid proovida teha sellest marjast üheviinamarjaveini. Quinta dos Roques on siin kogu Dão piirkonna jaoks imetlust tekitav erand, kuna nende viinamägedel õnnestub Malvasia Fina kasvatamine uskumatult hästi. Seda aga tõesti vaid kõige kõrgemal mäenõlval, hulk põlvkondi tagasi istutatud viinamäel. “Aga me näeme ka nende marjadega tõeliselt palju vaeva, oleme aastakümneid neid tundma õppinud ja kõik nende soovid täitnud,” räägivad Quinta dos Roques’i omanikud, elupõlisest matemaatikaõpetajast papa Luís Lourenço ja veinimarketingi õppiv poeg José Lourenço.

Malvasia Fina oma täiuses on peen ja samas keeruliste maitsetega mari. Kui ta kasvab õigetes oludes, on temas happesus ja suhkrud ideaalses tasakaalus. Ta on ääretult tagasihoidlik, ent selle tagasihoidliku pinna all on intensiivne maitsebukett, milles on pakatava värskuse all tunda siirupist melassi, mesilasvaha, muskaatpähklit, isegi kerget suitsusust. See valge vein, kuigi kerge ja hõrk, on tegelikult osaliselt laagerdanud mõned kuud Prantsuse tammevaadis. Õrn puidu puudutus on andnud talle hea struktuuri ja tugeva potentsiaali järelküpsemiseks.

See valge vein sobib salatite ja suupistete, kalatoitude ja mereandide, aga ka muu heleda liha juurde, loomulikult sobib see väärikas ja õrnamaitseline vein ka omaette nautimiseks. Serveerida vastavalt õuesoojusele 8 -12 kraadi juures. Veinikeldris võib julgelt hoida veel 5 – 6 aastat, sest ta on väga hea järelküpsemise potentsiaaliga, vein muutub sobivates tingimustes seistes (jahe, pime, pudel pikali) üha elegantsemaks ja talle tuleb juurde keerulisemaid maitsenüansse.

Loe Portugali mäestikuveinide kohta pikemalt blogist

Tunnustused

Vinhos Grandes Escolhas – 16 punkti

Revista de Vinhos – 16 punkti

Japan Wine Challenge – Pronksmedal

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Malvasia Fina, Encruzado, Cerceal, Gouveio, Barcelo

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Tootja

Quinta dos Roques