Primavera Fio de Oiro Baga Rosé 2021

9,49 
12,65  /l

Kaunilt roosivärviline ja mõnusalt maitsekas rosé, mis valmistatud Atlandi ookeani rannikuviinamägedel küpsenud võimsast Baga viinamarjast

Laos

Tootekood: 5601178301484 Kategooria:
 

Kirjeldus

Fio de Oiro ehk tõlkes kuldlõng on Primavera veinikeldri uus rosé, mis tuli esmakordselt müügile 2021. aasta lõpus, võites kohe oma esimese kuldmedali Portugal Trophy 2021 veinikonkursil. Sellele järgnesid ka uuel aastal festivalitunnustused ja medalid rahvusvahelisel tasandil. See on tõsi, et Portugali kuulsaimal vahuveinimarjal Bagal on oma võlu – lisaks mullidele ja maitsekale-võimsale punasele veinile üha enam ka roosa veini näol.

See kaunis ja karge rosé on ideaalne seltskonnavein, aga samuti on ta Bagale omaselt väga gastronoomiline. Temas on suviseid põldmurakate ja küpsete maasikate maitseid, aga need on ilusas tasakaalus selle marja erksa happesuse ja meelekindlate tanniinidega. Selles sõbralikus roosas veinis on happesus ja tanniinid ilusad ja siledad, nad on taustal olemas, kuid mitte liiga isekad, ning domineerib just Baga marjane pool. Juurde natuke karget mineraalsust, mis on iseloomulik Atlandi rannikualade saviliivastel muldadel kasvanud marjadele.

See kaunis pudelis ja keeratava(!) korgiga roosa vein sobib roosa kalaga, samuti mereandide, linnulihatoitude, salatite ja riisi- ning pastaroogadega. Muidugi on ta ka ideaalne nautimis- ja seltskonnavein. Serveerida 10 – 12 kraadi juures.

Tunnustused

Concours Mondial de Bruxelles 2022 – Kuldmedal

Portugal Wine Trophy 2021 – Kuldmedal

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Baga

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12%

Maht

75cl

Tootja

Caves Primavera