Poseidon – 4th Edition Tinto 2018

38,75 
51,67  /l

Douro klassikalistest punastest marjadest valmistatud võimas ja meeleline punane vein, kontsentreeritud maitsebuketi ja ääretu elegantsiga, küpsenud 12 kuud Prantsuse tammevaatides ja loksunud seejärel neli ja pool kuud jahedas laevatrümmis tormisel Atlandi ookeanil. Vaid 1200(!) nummerdatud pudelit.

Kaunis KINGITUS merd ja veini armastavale sõbrale

Laos

Tootekood: 5604742001728 Kategooriad: , ,
 

Kirjeldus

Ja ta tuli jälle – üle kolme aasta! Eelmine vintage, Poseidon 3rd Edition, kuni teda jagus, kujunes MilVinhose e-poes omamoodi nähtuseks, hinnaliseks mekkimiseks või siis ka kingituseks mere- ja veinisõpradele.

See tugev ja suursugune punane vein on valmistatud Douro veiniregiooni klassikalistest punastest (portveini)viinamarjadest Touriga Nacionalist, Touriga Francast ja Sousão’st. Ta on viimseni tihe, tumepunane, sinakaslilla sädelusega, väga tugeva ja kontsentreeritud maitsebuketiga, milles domineerivad mustad ja tumesinised küpsed metsamarjad, palsam, pikantne vürtsikus ja lausa ootamartu annus sädelevat värskust. Eriliselt pikas ja mänglevas järelmaitses lisanduvad buketti metsikud lõhnavad roosid ja veelkord ülevoolav marjasus. Sellel punasel veinil on tugevad, ent lõpuni nauditavad tanniinid, võrratu struktuur ja meisterlik tasakaal.

Seda omapärase saamislooga veini valmis seeekord vaid 1200 nummerdatud pudelit ja 2018 on neljas aasta, mil Lua Cheia veinimaja Vana-Kreeka merejumala Poseidoni järgi nime saanud veini valmistamise ette võttis. Õieti on see Lua Cheia ja Portugali Kaubalaevastiku Ohvitseride Klubi (COMM) ühisprojekt, mille käigus on kogu veinipartii pudelitesse villimise järel reisinud 135 päeva kuulsa kaubalaeva N/M Coimbra trümmis tormisel Atlandi ookeanil – läbides teekonnal kokku ligi 12 000 miili Portugali rannikult Kanadasse Newfoundlandi saarele ja tagasi. Nii nagu Poseidonit peeti taltsutamatuks jumalaks on ka see punane vein omandanud jahedal ja tuulisel avaookeanil loksudes jõulise küpsuse.

See punane vein on temperamentne ja samas ääretult elegantne, jõuliselt maitsekas, ent meisterlikus tasakaalus. Veinimeister Francisco Baptista omanäoline looming!

See suur punane vein sobib suurte liharoogade kõrvale, samuti vürtsikate hautiste ja padade juurde, pikalt laagerdanud kõvade juustude kõrvale. Serveerida temperatuuril 16 – 18 kraadi.

NB! Iga pudel seda nummerdatud luksuslikku punast veini on pakendatud kaunisse disainkarpi, millest leiate ka Portugali Kaubalaevastiku ohvitseride klubi presidendi ja N/M Coimbra kapteni allkirjadega autentsuse garantiikiri.

Tunnustused

Vivino.com hinne sellele veinile on ülikõrge 4,4(!) punkti – ta on arvatud maailma parimate veinide ülemise 1 protsendi hulka

Wine Enthusiast Magazine – 93 punkti (Cellar Selection)

Vinho Grandes Escolhas – 17,5 punkti

Robert Parker – 90 punkti

Jancis Robinson – 16,5+ punkti

 

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Touriga Nacional, Touriga Franca, Sousão

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14%

Maht

75cl

Tootja

Lua Cheia em Vinhas Velhas