Mingorra Reserva Branco 2022 NB! UUS VINTAGE

15,95 
21,27  /l

Vöga gastronoomiline, õrnamaitseline, kuid intensiivne, kergelt tammevaadine valge vein Alentejo kuumas suves küpsenud valgete marjade blend, milles mängivad kokku Antão Vaz, Alvarinho ja Viognier. Vein on laagerdanud kuus kuud uutes Prantsuse tammevaatides

Laos

Mingorra Portugali veinitootja
Tootekood: 5600341341111 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

See on väga toidulauasõbralik, üsna õrnamaitseline, kuid intensiivne, kergelt tammevaadine valge vein. Valmistatud on ta põnevast viinamarjade kooslusest, kus pool on Alentejo valge iidne ja hästi maitsekas Antão Vaz, ning teine pool alles hiljuti külalisena Lõuna-Portugali kolinud Alverinho ja hästi tundeline prantslane Viognier. Nagu mitme teisegi Alentejo valge veini puhul oleme märkinud, siis iidne ja arhailine Antão Vaz on veinimeistri jaoks väga keeruline mari. Kui teda piisavalt taltsutada ei õnnestu, annab ta küllalt rohmakaid ja halvimal juhul tugevalt metalse maitsega veine. Õnnestumise korral aga võib võita jackpoti.

Mingorra veinimeister Pedro Hipolito näib olevat mees, kes suudab sellest marjast võluda välja elegantsed ja helged toonid. Vinho Verde veinidest tuntud Alvarinho oma lõunamaises parimas vormis ja prantslaste Viognier on selle blendi teinud aga veelgi nauditavamaks. Vein on pärast jahedas ruumis kääritamist läinud kuus kuud kestnud laagerdamise uutes Prantsuse tammevaatides. Kuid puit ei ole temas kuigi äkiline, sest vaadis on ta olnud koos settega ning läbinud iganädalase ülepumpamise  Seega on ta tundlikult maitsekas ja ilus.

See väga gastronoomiline kuiv valge vein sobib kalaroogade kõrvale, aga ka mistahes kergemate heledast lihast toitude, hautiste, suupistete või ka Vahemere köögi juurde. Serveerida temperatuuril 10 – 12 kraadi.

Veiniriiulil heades tingimustes võib seda valget veini hoida neli-viis aastat.

Tunnustused

Aasta vein 2023 – Pronksmedal (Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni tunnustus)

Vivino.com on andnud sellele valgele reservale hindeks kõrge 4,0 punkti

Vinho Grandes Escolhas 2023 – Pressipreemia

Vinho Grandes Escolhas – 17 punkti

Mundus Vini 2021 – Hõbemedal

Decanter World Wine Awards 2021 – Hõbemedal

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Antão Vaz, Alvarinho, Viognier

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12%

Maht

75cl

Tootja

Herdade da Mingorra

Herdade da Mingorra asub Lõuna-Portugalis, Alentejo maalilisel maastikul, antiikse ajalooga Beja linnakese lähedal. Omas piirkonnas on Herdade da Mingorra üks vanimaid viinamarjakasvatajaid. Alentejole omaselt tegeldakse farmis ka vilja- ja oliivikasvatusega, samuti kuuluvad perekonnale suured mandlisalud.

Herdade da Mingorra veinitootja viinamarjad-MilVinhos

Uvade perekonna viinamägedel kasvab 23 erinevat sorti viinamarju, nende hulgas pea poole sajandi vanuseid viinapuid, lõunamaiseid musti marju, mis omased vaid Portugalile, aga ka moodsaid sorte, mis on populaarsed kogu maailmas. Nende veinitoodang ulatub juba miljoni pudelini aastas ja veinid on hinnatud nii Portugalis kui piiri taga. Väga hea terroir, pikk marjakasvatuse kogemus ja kõrgele seatud sihid viimseni kaasaegses veinitootmises on andnud briljantse tulemuse, mida kiidavad nii veinijoojad kui maailmakuulsad kriitikud.

Mingorra Portugali veinitootja