Lua Cheia Reserva Especial Tinto 2019

13,29 
17,72  /l

Võimas, tugevate tanniinidega, heas tasakaalus elegantne kuiv punane vein Põhja-Portugalis Douro jõe kallastel valminud iidsete viinapuude marjadest, küpsenud 12 kuud Prantsuse tammevaatides

Laos

Tootekood: 5604742001315 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

See on vein, mida professionaalsed veinikriitikud nimetavad „suureks“ ja „võimsaks“. Ta on tugev, maitsekas, lõunamaisest küpsusest pakatav, karakteriga. Samas on kogenud veinimeister suutnud viia kõik need omadused suurepärasesse tasakaalu, anda sellele üsnagi tõrksatest viinamarjadest valmistatud veinile elegantsuse ja väljapeetuse.

Viinamarjad selle suurepärase veini jaoks on valminud põlvkondi tagasi istutatud iidesete viinapuude (Vinhas Velhas) keerdunud okstel. Need olid ajad, kui viinamarjade puhul ei peetud Portugalis tähtsaks sorte, vaid veini tehtigi viinamäelt korjatud segust, mis esiisad sinna olid istutanud. Nüüd, kus iidseid ja isepäiseid viinapuid riikliku programmi toel hoitakse ja säilitatakse, annavad nad julgeid, ärksaid ja iseloomukaid veine.

Kui otsustate seda veini proovida, siis andke talle pärast pudeli avamist kindlasti aega kohtuda õhuga – liigutage teda klaasis, veel parem valage karahvini – ta maitse hakkab mahenema, nurgelisus kaob ja kümne või paarikümne minuti pärast saate naudite silmapaistvat teost. See vein on küps joomiseks, kuid teda võib julgelt varuda ka keldrisse, et tõsta teda lauale erilistel hetketel järgneva kümne aasta jooksul.

Sobib grillitud liha ja maitsekate padadega, kõvade juustudega. Serveerida temperatuuril 16 – 18 kraadi.

Tunnustused

Aasta vein 2022 – Pronksmedal (Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni tunnustus)

Wine Enthusiast Magazine – 92 punkti

Robert Parker – 92 punkti (!!)

Jancis Robinson – 16,5 punkti

Vinho Grandes Escolhas – 16,5 punkti

International Wine Challenge 2020 – Pronksmedal

Concours Mondial de Bruxelles 2019 – Hõbemedal

International Wine Challenge 2017 – Hõbemedal

Vivino.com hinnangul kuulub maailma parimate veinide ülemise 3 protsendi hulka, hinne 4,1 (!) punkti.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

iidsed viinamarjad (Vinhas Velhas)

Piirkond

Douro

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13,5%

Maht

75cl

Tootja

Lua Cheia em Vinhas Velhas