JP Azeitão Rosé 2021 NB! KEERATAVA KORGIGA

8,65 
11,53  /l

Kerge ja suvine, väga sõbralik roosa kuiv vein Lõuna-Portugalist, marjane ja hea struktuuriga

Laos

Bacalhoa Logo
Tootekood: 5601237400257 Kategooria:
 

Kirjeldus

Selle toreda veini leidsime Portugalis paar aastat tagasi, kui otsisime suviseks ajaks väga häid ja mõistliku hinnaga roosasid. Ta tundus eriti rõõmus ja kerge, samas vägagi elegantne. Proovisime ka sama brändi valget ja punast – sama head! Lisaks leidsime siit Portugali tugevate ja tanniiniste punaste veinide kõrvale punase, mis on kerge ja suvine. Otsustasime need veinid ka Eestisse tuua.

See värske ja väga sõbralik roosa seltskonnavein lausa pulbitseb punastest marjadest. Troopiliselt päikeseküpsed maitsed ja erk happesus on temas hästi tasakaalustatud. Ta on valmistatud puhtast Syrah’st ja see ongi viinamari, mis võimaldab veinil olla korraga maitsekas ja mahe.

Klassifikatsiooni järgi on ta kuiv vein, aga juba poolkuivale ülemineku ülemise piiri lähedal, jääksuhkrut on temas – 5,8 g/L. See vein on küll odava klassi igapäevavein, aga temas on kõik paigas: aroomid, maitsed ja hea struktuur. Selle veini on valmistanud Portugali esimese naiveinimeistri tiitlit kandev ja ohtralt auhinnatud Filipa Tomaz da Costa, kelle soov on teha ka odavaid veine nii, et neist võiks täiel rinnal rõõmu tunda. See vein on valmistatud kiirelt ja mõeldud noorelt joomiseks, aga pudelis võib teda hoida julgelt veel 2 – 3 aastat. Suvele mõeldes on lisaboonus see, et tal on keeratav metallkork. Portugallased neid üldiselt ei armasta ja eelistavad naturaalseid korgitamme koorest korke, aga kiireks joomiseks mõeldud suveveinidele teevad nemadki vahel erandi.

Sobib tervitusjoogiks, seltskonnaveiniks, eelroogade juurde. Samuti klapib ta kokku kõvade juustudega, taime-, kala- või linnulihatoitude, samuti vürtsikate idamaiste roogadega. Serveerida jahedalt, temperatuuril 8 – 10 kraadi.

Tunnustused

Mundus Vini 2021 – Kuldmedal

Decanter World Wine Awards 2018 – Pronksmedal (2017)

Mundus Vini 2016 – Kuldmedal (2015)

International Wine Challenge – Pronksmedal (2014, 2013)

Decanter World Wine Awards – Festivalisoovitus (2016)

Vivino.com hinnangul kuulub see vein piirkonna parimate veinide ülemise 10 protsendi hulka.

Kust üldse roosa vein pärit on? Loe blogist

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Syrah

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Tootja

Bacalhôa Vinhos de Portugal

Bacalhoa Logo