Dona Ermelinda Branco Reserva 2019

13,25 
17,67  /l

Suur, intensiivne ja tõsine valge vein päikeselisest Lõuna-Portugalist, küpsenud neli kuud väikestes Prantsuse ja Ameerika tammevaatides

Laos

Tootekood: 5608527003150 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

See on medalitesajuga pärjatud Dona Ermelinda veinisarja kõige uuem liige, valge Reserva, mille esimene aastakäik kandis numbrit 2018. Jaime Quendera valmistatud Dona Ermelinda punane ja valge vein ning Dona Ermelinda punane Reserva on võitnud aastaid järjekindlalt kuld- ja hõbemedaleid pea kõikidel maailma veinikonkurssidel, olgu idas või läänes. Nüüd on teie ees veel üks suurepärane meistriteos. Kas medalisadu jätkub? Tänaseks võib väita, et päris kindlasti.

Võiks öelda, et valmistatud on ta Portugali veinide jaoks pisut ootamatust viinamarjade segust, kus domineerib siin mitte väga levinud prantsuse päritolu Chardonnay. Chardonnay on lilleline, alati äratuntav, kuid tema omapäraks on ka see, et andeka veinimeistri jaoks on ta kui savi skulptori jaoks. Quendera ei ole hoidnud tagasi oma mängulusti ja on seganud Chardonnay’le hulka erksa happesusega Arintot ja mineraalsemat-metallisemat, iseloomukamat Viognier’d. See valge vein on pärast kääritamist küpsenud neli kuud väikestes Prantsuse ja Ameerika tammevaatides, peale seda veel pool aastat pudelites.

Tegemist on suure ja südantsoojendava veiniga. Ta on ühtaegu õrn ja iseloomukas. Tal on hunnitu lõhn ja ta sobib tugevate toitude kõrvale, sama hästi karmide meeste ja tegusate naiste puhkehetketeks, aga võib ka juhtuda, et ta hakkab meeldima õrnadele naistele, kes on sisemiselt tugevad. Oivaliselt klapib ta kokku pisut jahedama ilmaga, vihmase Maarjamaa sügise või suvega, värviliste lehtedega, lumesajuga. Seda valget veini võib hoida pudelis julgelt kuus-seitse aastat, ta muudkui küpseb edasi ja muutub üha põnevamaks.

Me ise maitsesime seda veini siis, kui ta oli veel nii uus, et isegi silte polnud pudelitele veel kleebitud. Ka Vivino ei osanud siis veel tema kohta midagi öelda. Maitsesime teda suvelõpus Casa Ermelindas koos veinimeistriga ja armusime temasse jäägitult. MilVinhos oligi esimene ostja maailmas, kes otsustas selle uue veini Portugalist kaugemale oma maa veinisõpradele maitsmiseks viia.  Nüüd on selge, et valik oli õige, veinil on tekkinud Eestis väike oma fänklubi ja ka maailma eri paigus võidab ta üha uusi südameid. Mõned veinid lihtsalt on sellised, mida hakkavad armastama kõik, kes teda proovivad.

See tõsine valge vobib kalatoitude, sealiharoogade ja linnulihaga, samuti rammusamate pastaroogadega. Kuna see on vaadis käinud valge vein, siis sooovitab tootja maitsta teda valgete veinide tavalisest serveerimistemperatuurist õige pisut soojemana, 12 – 14 kraadi juuures.

Tunnustused

Vivino.com veininautlejate hinnang sellele valgele veinile on 4,0 punkti.

ProdExpo 2021 – Kuldmedal

Challenge International du Vin 2021 – Hõbemedal

Wines of Portugal 2021 – Hõbemedal

Brasil Wine Challenge 2021 – Kuldmedal

Sommelier Wine Awards 2020 – Kuldmedal

Aníbal Coutinhos’s Top 100 – 91 punkti

Challenge International du Vin 2020 – Hõbemedal

Tootja

Casa Ermelinda Freitas

Casa Ermelinda Freitas on 100-aastase ajalooga veinitootja, mille huvitavaks omapäraks on, et seda on algusest peale juhtinud Freitaste perekonna ettevõtlikud naised: 1920-ndatel noorelt leseks jäänud Deonilde, tema tütar Germana, edasi tolle tütar Ermelinda ja alates 1990-ndatest viimase tütar Leonor, kelle juhtimisel on ettevõttest saanud Portugali enim medaleid võitnud veinitootja. Leonorilt valmistub lähiaastail ettevõtte juhtimist üle võtma viies silmapaistev naine, tema tütar Joana, kes hetkel on tööstuse marketingidirektor. Casa Ermelinda-Portugal  

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Chardonnay, Arinto, Viognier

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13,5%

Maht

75cl

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Dona Ermelinda Branco Reserva 2019”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sulle võib meeldida ka…