(1 ülevaade)

Casa Ermelinda Freitas Moscatel

11,95 

Setúbali kuulsatest Alexandria muskaatviinamarjadest valmistatud dessertvein – kuldkollane, mee ja apelsinikoortest sukaadi maitsenüanssidega

Laos

Tootekood: 5608527000913 Kategooria:
 

Kirjeldus

Rikkalik, põnevate maitsenüannsidega moscatel on portveini, madeira ja šerri sugulane. Tema valmisatmisaeg on kolm aastat, millest kaks viimast on vein veetnud kasutatud tammevaatides, ammutades neist endasse täiendavaid maitsenüansse. Selles rohkete medalitega auhinnatud dessertveinis on saanud kokku muskaatviinamarjade mõrkjus, magusus ja happelisus. Pikk ja mänglev järelmaitse.

Pudelisse panduna võib seda veini säilitada kuni kakskümmend aastat, avatud pudelis kaks-kolm kuud. Suhkrut on selles dessertveinis 162 g/l, alkoholisisaldus 17,5%.

Sobib aperitiiviks, samuti kookide ja magustoitude juurde, aga veel paremini nende asemele. Serveerida temperatuuril 12 – 14 kraadi valge veini klaasis.

Auhinnad

Robert Parker – 86 punkti

Jancis Robinson – 16,5 punkti

Berliner Wein Trophy 2017 – Kuldmedal

Muscats du Monde 2017 – Hõbemedal

ProdExpo 2017 – Festivalitäht

Mundus Vini 2016 – Kuldmedal

International Wine Challenge 2015 – Hõbemedal

Tootja

Casa Ermelinda Freitas

Casa Ermelinda Freitas on 100-aastase ajalooga veinitootja, mille huvitavaks omapäraks on, et seda on algusest peale juhtinud Freitaste perekonna ettevõtlikud naised: 1920-ndatel noorelt leseks jäänud Deonilde, tema tütar Germana, edasi tolle tütar Ermelinda ja alates 1990-ndatest viimase tütar Leonor, kelle juhtimisel on ettevõttest saanud Portugali enim medaleid võitnud veinitootja. Leonorilt valmistub lähiaastail ettevõtte juhtimist üle võtma viies silmapaistev naine, tema tütar Joana, kes hetkel on tööstuse marketingidirektor. Casa Ermelinda-Portugal Casa Ermelinda Freitas asub Lõuna-Portugalis, Palmela veinipiirkonnas, kus viinamarjad kasvavad liivasel pinnasel, kus ammustel aegadel laius Atlandi ookean. Siin on palju päikest, parajalt niiskust ja viinamarjade jaoks justkui paradiis. Casa Ermelinda põhimõtteks on, et marjade kokkuostuga nad ei tegele - kogu veinitoodang valmistatakse viinamarjadest, mis kasvavad oma spetsialistide hoolsa silma all ettevõttele kuuluval 450 hektaril. Casa Ermelinda viinamarjapõldudel kasvab kolmkümmend erinevat sorti marju, millest Portugali ühe kuulsama veinimeistri Jaime Quendera juhitud meeskond valmistab ligi viitkümmet erinevat veini, alates väga hea hinna ja meisterliku kvaliteediga seltskonnaveinidest kuni eksklusiivsete toodeteni välja. Casa Ermelinda-Portugal Ettevõtte kogutoodang on umbes 115 000 000 pudelit aastas, mis Portugali mõistes teeb Casa Ermelindast ühe oma maa suurima veinitootja. Aga nagu Freitaste perekonna naised on otsustanud, siis ükski samm ettevõtte laienemiseks ei tule kvaliteedi arvelt: Casa Ermelinda Freitase veinid on toonud ainuüksi sel sajandil rahvusvahelistelt ja sisemaistelt veinikonkurssidelt koju kaugelt üle 1000 medali.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

17,5%

Maht

75cl

1 arvustus tootele Casa Ermelinda Freitas Moscatel

  1. matthias (toote omanik)

    Värv tugevalt punakasoraanž. Lõhn tagasihoidlik, vaevu tuntav, veidi punase sõstra taoline. Maitse mõnusalt nooruslik, lopsakalt apelsini ja mee maitset, veidi ka ploomi ja hästi natuke tikrit. Järelmaitse eriti ei muutu, aga püsib pikalt ja mõnusalt. Dessertveini kohta kerge, mitte liiga magus … sellest võib kergesti palju juua.

Lisa arvustus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga