(2 arvustused)

Casa Ermelinda Freitas Moscatel

12,95 
17,27  /l

Setúbali kuulsatest Alexandria muskaatviinamarjadest valmistatud dessertvein – kuldkollane, mee ja apelsinikoortest sukaadi maitsenüanssidega

Laos

Tootekood: 5608527000913 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Rikkalik, põnevate maitsenüannsidega moscatel on portveini, madeira ja šerri sugulane. Tema valmisatmisaeg on kolm aastat, millest kaks viimast on vein veetnud kasutatud tammevaatides, ammutades neist endasse täiendavaid maitsenüansse. Selles rohkete medalitega auhinnatud dessertveinis on saanud kokku muskaatviinamarjade mõrkjus, magusus ja happelisus. Pikk ja mänglev järelmaitse.

Pudelisse panduna võib seda veini säilitada kuni kakskümmend aastat, avatud pudelis kaks-kolm kuud. Suhkrut on selles dessertveinis 162 g/l, alkoholisisaldus 17,5%.

Sobib aperitiiviks, samuti kookide ja magustoitude juurde, aga veel paremini nende asemele. Serveerida temperatuuril 12 – 14 kraadi valge veini klaasis.

Auhinnad

Robert Parker – 86 punkti

Jancis Robinson – 16,5 punkti

Uva de Ouro 2021 – Kuldmedal

Challenge International du Vin 2020 – Kuldmedal

China Wine & Spirits Awards 2020 – Kuldmedal

Berliner Wein Trophy 2017 – Kuldmedal

Muscats du Monde 2017 – Hõbemedal

ProdExpo 2017 – Festivalitäht

Mundus Vini 2016 – Kuldmedal

International Wine Challenge 2015 – Hõbemedal

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

17,5%

Jääksuhkrut

162 g/L

Maht

75cl

Tootja

Casa Ermelinda Freitas

Casa Ermelinda Freitas on 100-aastase ajalooga veinitootja, mille huvitavaks omapäraks on, et seda on algusest peale juhtinud Freitaste perekonna ettevõtlikud naised: 1920-ndatel noorelt leseks jäänud Deonilde, tema tütar Germana, edasi tolle tütar Ermelinda ja alates 1990-ndatest viimase tütar Leonor, kelle juhtimisel on ettevõttest saanud Portugali enim medaleid võitnud veinitootja. Leonorilt valmistub lähiaastail ettevõtte juhtimist üle võtma viies silmapaistev naine, tema tütar Joana, kes hetkel on tööstuse marketingidirektor. Casa Ermelinda-Portugal  

2 arvustust tootele Casa Ermelinda Freitas Moscatel

  1. matthias (toote omanik)

    Värv tugevalt punakasoraanž. Lõhn tagasihoidlik, vaevu tuntav, veidi punase sõstra taoline. Maitse mõnusalt nooruslik, lopsakalt apelsini ja mee maitset, veidi ka ploomi ja hästi natuke tikrit. Järelmaitse eriti ei muutu, aga püsib pikalt ja mõnusalt. Dessertveini kohta kerge, mitte liiga magus … sellest võib kergesti palju juua.

  2. Maiu

    Imeline jook! Sõbrapäevakingitus

Lisa arvustus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga