Cabeça de Toiro Reserva Edição Limitada Touriga Nacional 2020

16,29 
21,72  /l

Ilma tammevaadidta kuiv punane vein kuulsast Touriga Nacionalist, mis on võimas ja auahne, stiilsete pinges tanniinidega ja äsja küpseks saanud punaste metsamarjade värskusest pulbitsev

Laos

Tootekood: 5601110008075 Kategooria:
 

Kirjeldus

Cabeça de Toiro veinidesari on kvaliteet omaette ja see Touriga Nacionalist kuiv punane vein on üsnagi eriline nähtus. Ta on täidlane ja tõsine, aga samas valmistatud ilma tammevaadis laagerdamata ning seetõttu on temas samaaegselt võluvat kergust ja ohjeldamatut värskust. Jaa, ta tahab pudeli avamise järel pisut hingata, seega andke talle natuke aega!

Touriga Nacional on Portugali “emaviinamari”, mida kasvatatakse üle kogu maa igas veinipiirkonnas. Ja igal maastikul on ta pisut erinev – see Touriga tuleb Kesk-Portugalist, Tejo jõe põhjakaldalt, saviselt-kiltkiviselt viinamäelt. Vein on valmistatud ainult puhastest marjadest, millelt on nopitud kõik kobarad ja varrejupid. Siiski on temas imetlusväärselt sitked ja ilusad tanniinid. Ta on värskusest pakatav ja samaaegselt võimas ning intensiivne, stiilselt vürtsikas ja hästi iseloomukas.

See tourigalikult tumelillakaspunane vein on tulvil punastest metsamarjadest ja lilladest kannikestest. Ta on stiilne ja ehe, elegantne kaunistus ka väga pidulikule õhtusöögilauale.

See kuiv punane vein sobib pehmete juustudega, foie gras‘ ja ka muude liha-ning maksapasteetidega, tõsiste liharoogadega, eriti hästi pikalt laagerdanud veiselihast toitudega. Serveerida temperatuuril 16 – 18 kraadi.

NB! Seda veini valmistatakse vaid marjasaagi parimatel aastatel ja isegi siis vaid väikses koguses.

Tunnustused

Vivino.com kasutajate hinne sellele suurepärasele punasele veinile on kõrge 4,0 punkti

Berliner Wine Trophy 2022 – Kuldmedal (2020)

Vinho Grandes Escolhas – 17 punkti (2018)

Wine Enthusiast Magazine – 91 punkti (2019)

Wine Enthusiast Magazine – 92 punkti (2016)

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Touriga Nacional

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14%

Maht

75cl

Tootja

Enoport Wines