Barbusano Vinhas do António Branco 2019 NB! UUS KUIV MADEIRA VEIN

15,95 
21,27  /l

Kirkalt värske ja päikeseliselt sädelev, küpsetest troopilistest viljadest ja soolakatest mineraalsetest nootidest tulvil kuiv valge vein Madeira saare vulkaanilistel mäenõlvadel valminud Verdelhost ja Rieslingu-laadsest Arnsburgerist

Laos

Tootekood: 5600367220087 Kategooria:
 

Kirjeldus

See valge vein, mida on valmistatud vaid pisut üle 6000 pudeli, portreteerib väga ehedalt Madeira saare maitseid. Valmistatud on ta kahest valgest viinamarjasordist – Madeiral ja Assooridel aastasadu tagasi välja kujunenud Verdelhost ja pisut üle poole sajandi tagasi siia saarele toodud ja siin hästi kodunenud, maailmas väga vähelevinud Rieslingu sugulasest Arnsburgerist.

Viimane neist lausa jumaldab jahedamat merelist kliimat, mida Hiiumaastki väiksemal kivisaarel Madeiral on ohjeldamatult, eriti kõrgematel põhjapoolsematel mäenõlvadel, kus Quinta do Barbusano viinamäed asuvad. Ka loomult rikkalik ja küpselt troopiline Verdelho on siin kesk soolast ookeani omandanud hoopis omamoodi “merelise” ja karge buketi. Kahekesi koos on need kaks valget marja andnud kirka, erksa happesuse ja meeldiva soolaka-mineraalse buketiga kuiva veini, mis sobib oivaliselt toitude juurde, aga miks mitte ka iseseisvalt nautimiseks.

Pealegi võimaldab see vein uurida põnevat kahe Rieslingu klooni ristamisel sündinid Arnsburgeri viinamarja, mida kasvatatakse maailmas väga vähe (lisaks Madeirale vaid väikses piirkonnas Hessenis Saksamaal, lapikesel Itaalias ja Uus-Meremaal). See mari on Rieslingust kaasa võtnud põhilise maitsetebuketi, kuid temas on rohkem happesust ja mereniiskel Madeiral on teda lihtne kasvatada, sest ta on aretatud hallitus- ja haiguskindlaks.

See kuiv valge vein on väga gastronoomiline, sobides kalaroogade, mereandide, heleda liha ja mistahes suupistete juurde. Tegelikult on ta ka suurepärane nautimisvein, aga teda ei tohi mingil juhul võtta otse külmkapist, liiga jahedana. Serveerida võiks teda 12 kraadi juures. NB! Liiga jahedana on Verdelho troopiline bukett veel kinni ja Arnsburgeri puhul domineerib siis eeskätt kõrge happesus. Kui tabate end mõttelt, et ta on liiga happene, siis laske tal klaasis või laua peal pisut soojeneda ning maitsek uuesti – ta üllatab teid oma suurepärase harmoonia ja tasakaaluga.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Arnsburger, Verdelho

Piirkond

Veinimeister

,

Alkoholisisaldus

12%

Maht

75cl

Tootja

Quinta do Barbusano