Bacalhôa Chardonnay 2020

15,65 
20,87  /l

Rikkalik ja troopiline, väga hea struktuuri ja maitsete tasakaaluga Chardonnay Lõuna-Portugali kriidiselt-kiltkiviselt maastikult kuuma lõunamaise päikese alt, osa veinist on laagerdanud mõned kuud Prantsuse tammevaatides

Laos

Bacalhoa Logo
Tootekood: 5601237001454 Kategooriad: , ,
 

Kirjeldus

Chardonnay on viinamari, millel on tuhat tahku. Ühtedele ta hullult meeldib ja teised teda ei salli. Tuleb tunnistada, et ka Chardonnay’st veine on väga erinevaid. Siin tuleb lisaks veinitegija meisterlikkusele mängu ka terroir – pinnast ja kliima, milles see kuulus ja üle kogu maailma kasvatatav valge veiniviinamari on kasvanud, küpsenud ja valminud.

Portugallaste jaoks on Chardonnay alles uus nähtus. Sadade omamaiste iidsete sortide kõrval hakkasid uudishimulikumad veinitootjad selle marjaga katsetama alles paar aastakümmet tagasi. Meiegi oleme leidnud juba aastaid Portugali veinitootjate ringkondades liikudes vaid väikse hulga veinimaju, kus Chardonnay’d kasvatatakse. Veel vähem oleme Portugalist leidnud veine, mis valmistatud puhtast Chardonnay’st. Siin on üks neist, mis kahtlusteta on meistriteos, veinimeistriks Portugali esimene veininduse Grand Lady, Filipa Tomaz da Costa. Ega ilmaasjata pole ülemaailmse veinihindajate kogukonna Vivino.com “klubis “see vein saanud aastaid järjest ülikõrgeid hindeid 4,0 või isegi enam. Ja mis veel on iseloomulik – meil õnnestus see vein Eestisse tuua alles teisel aastal( kogused pole suured), sest esimesel aastal sai ta välja tulles otsa enne, kui me jaole jõudsime.

Nüüd pisut sellest veinist. Nagu näete – ta on noor, eelmise sügise marjadest. Siiski on osa veinist (umbes kaks kolmandikku) jõudnud laagerada neli kuud tammevaadis. Kuid, mis peamine selle Chardonnay juures: marjad on kasvanud väga omapärase pinnasega kuulsal viinamäel Setúbali poolsaare lõunaosas, Azeitão kõrgendikul, millel nimeks Cova da Ursa (karumülgas) – seal on erkpunane kriidine, kiltkivine muld, lisaks muidugi lõputus koguses lõunamaist päikest. Chardonnay marjad on siin omandanud maksimumi oma headest omadustest. ka sellel veinil on ohtralt troopilisi küpsete kollaste viljade maitseid (virsik, aprikoos, mango), on ka erksat happesust, millele veinimeister on osanud doseerida tammevaadist lisanduvat kerget ja mõnusat röstisus ning pehmet küpsust. Sellel veinil on külluslik ja kestev maitsebukett ning pikk ja tore järelmaitse. Imetlege ka ta värvi, Chardonnay kollases helklevaid rohekaid träpse!

Chardonnay on Chardonnay on Chardonnay, kuid siiski – ta võib olla ääretult tore!

See valge vein on oivaline kaaslane kalatoitudele, mereandidele, vürtsikatele idamaistele roogadele, samuti linnulihast ja ka sealihast toitudele, pehmetele ja keskmistele juustudele. Serveerida 10 kraadi juures.

Tunnustused

Wine Enthusiast Magazine – 92 punkti

Portugali veiniajakirjanike auhind 2020 – Pressipreemia

Vivino.com veinikriitikute hinnang selle veini järjestikustele aastakäikudele on ülikõrge – keskmine hinne 4,0 punkti.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Chardonnay

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Tootja

Bacalhôa Vinhos de Portugal

Bacalhoa Logo