Quinta dos Termos O Pecado 2015

35,65 
47,53  /l

Virgilio Loureiro eksklusiivne ja üsna tavatu punane vein nimega “Patt” (O Pecado), valmistatud “Jupiteri verest” ehk Sangiovese viinamarjadest, mis kasvanud selle sordi jaoks ebatavalisel terroir‘il Kesk-Portugali graniidistel mäenölvadel. Suursugune. peen ja ahvatlev

Laos

Quinta dos Termos
Tootekood: 5608105140154 Kategooriad: , ,
 

Kirjeldus

“Juba ainuüksi see on patt, et me otsustasime Quinta dos Termose maadele rajada väikse Sangiovese viinamäe. Aga me tahtsime teada, milliseid vilju annab ja milliseid veine võimaldab teha see kuulus Itaalia viinamari, kasvades meie kivistel mäenõlvadel, talvel lumesadude ja suvel ekstreemsete kuumalainete käes,” põhjendab selle erilise ja üliväikses koguses valmistatud veini nime Termose veinimaja peaönoloog, eluaegne viinamarjakasvatusprofessor Virgilio Loureiro.

Sangioveset, mida kasvatatakse väljaspool Itaaliat vaid äärmiselt vähe, on nimetatud Vana-Rooma mütoloogilise peajumala Jupiteri vereks. See mari on tumedanahaline, hea happesuse ja tanniinidega, maitstes küpsete metsvaarikate, mustade kirsside ja tomatilehtede järele. Kuna Sangiovese on Itaalias nii laialt levinud, siis muidugi on tal palju kloone ja ei saa väita, et kõik temast tehtud veinid oleksid imelised. Parimatel juhtudel pakub aga Sangiovese tõeliseid maitseelamusi. Üks neist on siin!

See täiesti kuiv punane vein on suursugune ja maitsetelt rikas, samas väga delikaatne ja elegantne. Temas on rohkelt punaseid marju, rohkelt kergus, aga õige pea vallutavad selle alt teie maitsemeeli keerulisemad nüansid. Vaarikate, kirsside ja jõhvikate kõrval mängivad tume šokolaad, pruun suhkur, päikesekuiv hein, ka nahksed ja palsamitoonid. Tal on pikk maitse ja väga pikk järelmaitse.

See punane vein sobib lihatoitude, aga ka külma laua ja suursuguste salatite juurde. Serveerida 16 – 18 kraadi juures.

Tunnustused

Vinho Grandes Escolhas – 18,5 punkti

Revista dos Vinhos – 17,5 punkti

Vivino.com veinikriitikud on andnud sellele haruldasele veinile hindeks ülikõrge 4,2 punkti

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Sangiovese

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13,5%

Maht

75cl

Tootja

Quinta dos Termos

Quinta dos Termos