Quinta do Bacalhôa Tinto 2016

28,65 
38,20  /l

Ergas ja ääretult elegantne punane vein klassikalistest Bordeaux’ viinamarjadest, mis on Lõuna-Portugali kuuma päikse all ja punastel liivadel kasvades omandanud rikkaliku lõunamaise maitsebuketi, olles laagerdanud pikalt marjanahkadel ja seejärel üksteist kuud uutes Prantsuse tammevaatides

Laos

Bacalhoa Logo
Tootekood: 5601237011224 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

See punane vein ühest Lõuna-Portugali tunnustatumast veinimajast Setúbali poolsaarelt on tõeline pärl, mis on veinikriitikute ja veinimaitsjate poolt arvatud maailma parimate veinide absoluutsesse 1-protsendilisse tippu. Veinimeistriks Portugali esimene kuulsaks saanud naine suures veininduses Filipa Tomaz da Costa on see vein suurepärane näide kuulsate Prantsuse viinamarjade ja hulk maad lõunapool asuva Portugali kliima ning veinitegemistraditsioonide koostööst. Cabernet Sauvignon ja Merlot, mis on veinisõpradele nii tuntud marjad Bordeaux’ punastest veinidest on selles ääretult nauditavas veinis omandanud eksimatult tuntava Portugali värvingu. Wine Enthusiasti Prantsuse ja Portugali veinide kriitik Robert Voss on Quinta do Bacalhôa Tinto’t nimetanud sädelevaks näiteks, kuidas kogu maailmas kuulsad Prantsuse marjad on ühtäkki tulvil Portugali maitsetest.

Nagu teada, siis oma iidsetest viinamarjasortidest tulvil Portugalis on hakatud välismaiseid viinamarjasorte areldi kasvatama alles viimasel kolmekümnel aastal. Quinta do Bacalhôa oli esimene kogu Portugalis, kes rajas oma maadele Setúbali poolsaare lõunaossa, Azeitao kõrgendiku erkpunastele lubjakivistele liivmuldadele Cabernet Sauvignoni ja Merlot’ viinamäed juba aastal 1974. See vein ongi neist Portugali esimestest prantsuspärastest marjadest, mis kasvatatud suure kogemusega, et sulatada kaks head asja – põhjapoolt pärit marjad ja kohalik lõunamaine terroir – kokku. Nagu näha tunnustustest, siis väga õnnestunult.

See punane vein on eksimatult Cabernet, kuid tõepoolest lõunamaiselt sametine ja rikkalikult maitsekas. Merlot’d on temas vaid väheke, kuid iidse kombe kohaselt pärast käärimist marjanahkadel laagerdamine on toonud esile mõlema marja delikaatsemaid maitseid. See vein on säravalt tumepunane, maitsetelt tiine mustsõstardest ja küpsetest vaarikatest ning kirssidest, samas on ta erksalt vürtsikas, pisut piprane, õrnalt mineraalne ja mahedalt tammine. Kui Bordeaux’ punaste Cabernet’de tanniinid kipuvad tihti olema väga tugevad, siis siin on nad sametisemad, päikeselisemad. Siiski on see punane vein väga intensiivne, väga iseloomukas ja muidugi gastronoomiline. Teda tasub maailma mitmekesisuse tunnetamiseks kindlasti maitsta iseseisvalt, kuid väga õige valik on ta noobli või isegi suursuguse õhtusöögi juurde.

See vein vajab kindlasti pudeli avamise järel õhku, et end teile avada. Kui maitsete teda kohe pudeli avamise järel, domineerib happesus ja ta tõelised maitsed on veel kinni. Juba 15 – 20 minuti pärast on ta juba üsna valmis, kuid arvestage, et ta muutub üha põnevamaks veel mitme tunni jooksul. Võite olla ka kindlad, et kui korgite pudeli kinni ja jätkate joomist järgmisel päeval, on ta jätkuvat hea ja üllatusterohke. Kui aga õhtusöök on juba ahjust tulemas, aga pudel veel avamata, siis kasutage kindlasti karahvini: kallake ta karahvini ja pudelisse tagasi ning ta on nautimiseks valmis!

See punane vein lausa nõuab enda kõrvale vürtsikat veiselihasteiki või rikkalikku grilli. Serveerida 16 – 18 kraadi juures.

Tunnustused

Wine Enthusiast Magazine – 94 punkti

Vinhos Grandes Escolhas – 18 punkti (Parim Setúbali poolsaare punane vein)

Revista de Vinhos – 17,5 punkti

Vinho Grandes Escolhas 2023 – Pressipreemia Grand Prix

Paixão Pelo Vinho (ajakiri “Veinikirg”) – Meisterlikkuse auhind 2018

Jaapani naiste veiniauhind Sakura 2018 – Kuldmedal

Vivino.com on arvanud selle veini 1 (!!) protsendi maailma parimate veinide hulka (hinne 4,1 punkti).

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Cabernet Sauvignon, Merlot

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14,5%

Maht

75cl

Tootja

Bacalhôa Vinhos de Portugal

Bacalhoa Logo