Peter and the Wolf Branco 2020

9,65 
12,87  /l

Kuulsa muusikalise lastemuinasjutu “Petja ja hunt” ainetel valminud riikkalikult lõunamaine, sädelevalt maitsekas poolkuiv valge vein, laagerdanud paar kuud Prantsuse tammevaatides

Laos

Tootekood: 5602424005224 Kategooriad: , ,
 

Kirjeldus

Selles lõunamaises valges veinis on suhkrut kübeke rohkem, nii et teda võib liigitada poolkuivade veinide hulka. See on teinud temast tõelise rahvalemmiku, kuhu iganes maailma otsa ta satub. Tegelikult on selle veini tootmismaht üsna väike, hinded aga tõesti kõrged, näiteks Vivino.com kasutajate hulgas aasta-aastalt 3,8 – 3,9 punkti.

Veinil on ka tore saamislugu. Lõuna-Portugalis Tejos asuva enam kui kahesaja aastase ajalooga veinimõisa Quinta do Casal Branco veinimeister Manuel Lobo (lobo on portugali keeles hunt) juhtus kuulama Vene helilooja Sergei Prokofjevi kuulsat muusikalist lastemuinasjuttu “Petja ja hunt” (Петя и волк). Prokofjev kirjutas selle teose aastal 1936 sooviga innustada lapsi märkama erinevate muusikainstrumentide kõla. Igat tegelast – vanaisa, laululindu, parti, kassi ja jahimehi – esindab selles muinasjutus erinev pill: viiul, metsasarv, flööt, klarnet ja trummid. Ka selles valges veinis mängivad erinevad Portugali iidsed marjad – Fernão Pires, Alvarinho ja Alexandria muskaatviinamari – erinevaid rolle. Tulemus on nauditav ja lõbus tervik, kus igal neist on täita oma osa. Fernão Pires on andnud veinile ülevoolava troopilisuse koos küpsete ananassiide, virsikute ja õuntega, Alvarinho on lisanud õitsvaid tsitruseid ja tasakaalukat happesust ning iidne Alexandria muskaat mesilaste suminat ja lilleaasasid. Paar kuud laagerdamist tammevaadis on lisanud talle pehmust ja ümarust ja sõlminud kõik otsad kaunilt kokku.

Soovitame seda valget veini proovida kõigil, kes meilt on küsinud “pisut magusamat veini”. Samas õige toidu juurde sobib ta päris kindlasti ka kuiva veini usku inimestele – nii muusikasõpradele kui mistahes muude erialade inimestele. MilVinhose e-poes on olemas ka punane Petja ja hunt.

See valge vein sobib suurepäraselt seltskonnaveiniks, aga veelgi paremini vürtsikate idamaiste roogade, pasta- ja riisitoitude, tugevamaitseliste kalaroogade ja mereandide, samuti taimetoitude, näiteks köögiviljahautiste juurde. Serveerida temperatuuril 10 – 12 kraadi.

Tunnustused

Wine Enthusiast Magazine – 88 punkti (Best Buy)

 

 

 

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Alvarinho, Fernão Pires, Alexandria muskaat

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Tootja

Quinta do Casal Branco