NB! E-pood on 24.12 - 28.02 talvepuhkusel. Tellimusi täidame taas 1. märtsist 2023. Hulgiostjatel võtta ühendust sales@milvinhos.com.
 

Olho de Mocho Single Vineyard Reserva Branco 2018

19,95 
26,60  /l

Maitsekas ja tugevalt mineraalne, ääretult elegantse viimistlusega kuiv vein keerulisest valgest Antão Vazist, laagerdanud osaliselt tammevaadis ja küpsenud viis kuud ülepumpamisega sur lies 

Tootekood: 5600314040027 Kategooriad: , , ,
 

Kirjeldus

Selle väga põneva ja kõrgete hinnetega valge veini viinamarjad tulevad Herdade do Rocimi vanimalt Olho de Mocho viinamäelt Alentejos. Valmistatud on ta vaid ühest viinamarjasordist, milleks on Antão Vaz – mari, mis on Alentejos väga levinud blendides, aga millest üheviinamarjaveini julgevad teha vaid üksikud. Catarina Vieira ja Pedro Ribeiro võtsid selle väljakutse vastu ja võitsid. Vein tuli imeliselt täiuslik. Ta on tulvil valgeid puuvilju, temas on ohtralt tulikivist mineraalsust, ta on ühtaegu magusvürtsikas, eriliselt erksa happesusega ja pehmelt röstine.

See valge vein on tehtud üsna ebatavalisel moel. Viinamarjad on korjatud hommikupoole ööd, et nad oleksid jahedad. Marjad on kõigepealt läbinud lühikese 12-tunnise eelkäärimise jahedas, seejärel on osa veinisegust jätkanud pärmidega käärimist uutes Prantsuse tammevaatides ja teine osa tsementmahutites. Käärimisele on järgnenud viis kuud iganädalase ülepumpamisega laagerdamist n-ö sur lies, mil vein on olnud pidevas kokkupuutes settega. Edasi on ta läinud pudelitesse villituna veel kolmeks kuuks “rahunema” jahedasse veinikeldrisse, enne kui pudelitele on kleebitud sildid ja nad on müügile lubatud.

Veiniasjatundjad kiidavad selle valge veini juures ta meisterlikku struktuuri ja küpsust, olles samal ajal vaimustatud ta erksast värskusest ja puhtusest. Temas peituv tasakaal on tõesti nauditav – ta on ühtaegu tõeliselt keeruline, aga samas muudab temas peituv ääretu elegantsus ta nauditavaks ka süvenemiskohustuseta.

Aga mida tähendab Olho de Mocho ehk portugali keelest otse tõlgituna öökullisilm? See on iidse viinamäe nimi, mis tegelikult tähendab metsikut astrit (Tolpis barbata), ilusa värvilise õiekrooni ja suure südamega lille, mis Lõuna-Euroopas ja Vahemeremaades kasvab metsaveertel, kraavipervedel ja heinamaadel. Kauni metsastri järgi nime saanud viinamäelt on pärit ka selle veini viinamarjad.

See väga elegantne ja põnev valge vein sobib maitsekamate kalaroogadega, linnu- ja sealihaga, suupistetega, juustudega. Serveerida temperatuuril 10 – 12 kraadi.

NB! Samal veinil on ka väga kõrgelt hinnatud punane sõber Olho de Mocho Single Vineyard Reserva Tinto 2017

Tunnustused

Wine Enthusiast Magazine – 92 punkti

Robert Parker – 90 punkti

Jancis Robinson – 17 punkti

Vinho Grandes Escolhas – 17,5 punkti

Tootja

Herdade do Rocim

Vaid 20-aastase ajalooga Herdade do Rocim on näide sellest, kuidas ka ühe inimese unistused võivad muuta maailma. Rocimi tegevjuht ja peaveinimeister Catarina Vieira otsustas agronoomina ülikooli lõpetades, et ei suundu oma vanemate eeskujul ärisse, vaid soovib kätt proovida alal, millega omal ajal tegeles üks ta vanaisadest, kes oli kodukoha tunnustatum veinitegija. Tänaseks on Catarina üks kahekskast Portugali uue ajastu tunnustatumast naisveinimeistrist, kelle kuulsus ulatub kaugele üle kodumaa piiride. Koos önoloogist abikaasa Pedro Ribeiroga on neist saanud tandem, kelle kõrgtasemelised, elegantsed ja isikupärased veinid võidavad üha uusi medaleid. Rocimi tugev külg on ka suur rõhk jätkusuutliku põllumajanduse põhimõtete järgmisele, et viia kokku esivanemate tarkus moodsate ja keskkonnasääslike tehnoloogiatega. Rocimi omanduses on viinamäed Lõuna-Portugalis Aletejos, Vinho Verdes riigi põhjaosas ja niiskel-tuulisel Atlandi rannikul Leiria lähistel. See võimaldab valmistada suurt valikut erinevaid kõrgtasemelisi veine. Rocimi toodang on kasvanud ligi miljoni pudelini aastas, millest umbes pool müüakse kodumaal ja teine pool kaugemal, Europpa riikidest Aasia,  Aafrika ja Ameerikani välja. MilVinhos on Rocimi veinide ametlik esindaja Eestis.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Antão Vaz iidselt viinamäelt

Piirkond

Veinimeister

,

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Olho de Mocho Single Vineyard Reserva Branco 2018”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.