Quinta dos Termos Vinha das Colmeias Reserva 2017

28,95 
38,60  /l

Vinha das Colmeias ehk “mesitarude vein” Serra da Estrela idaküljelt, kõrgel graniidisel mäenõlval asuvalt iidse punase Alfrocheiro viinamäelt, küpsenud pool aastat uutes Prantsuse tammevaatides

Laos

Quinta dos Termos
Tootekood: 5608105380178 Kategooriad: , ,
 

Kirjeldus

See punane vein on taas midagi väga erilist veinigurmaanidele ja otsiva hingega veinisõpradele, kel tahtmist ja aega kogeda veinikunsti meisterlikkust, viinamarjade salaelu ja kokkumängu looduse mitmekesisusega. See on vein, mida Quinta dos Termos ei tee sugugi igal aastal, vaid üksnes siis, kui iidne Alfrocheiro annab parimat saaki. Selline suvi oli Serra da Estrela mäenõlvadel 2017. aastal.

Veini nimi – Vinha das Colmeias – tähendab tõlkes mesitarude veini. Marjad tulevadki suhteliselt kõrgel ja üksildases, ääretult puhta keskkonnaga kohas asuvast viinapuuaiast graniidisel mäenõlval, kus asuvad Quinta dos Termose mesilastarud ja kus mesilased varuvad terve kevade ja suve mäestikumett, tolmeldades ümberuskonna õitsvaid lilleaasasid ja kogudes mett ka viinapuuõitest Siin on kujunenud täiesti omaette terroir, milles viinapuud on Quinta tos Termose viinamarjakasvatajate sõnul väga õnnelikud. Ka see vein ise on toodetud äärmiselt looduslähedaselt, minimalistliku tehnoloogiaga, lastes marjadel lihtsalt saada veiniks, säilitades kõik selle, mis loodus neisse pannud on.

Selles veinis on kõik parimas tasakaalus: kergus, tõsised tanniinid, ergas happesus ja elegantne marjasus (põldmurakad, maasikad). Portugali juhtiv veiniajakiri Vinho Grandes Escolhas on öelnud kõrgeid punkte andes selle veini kohta nii: “Lausa müstiline lõhnabukett, lilled ja küpsed mustad metsamarjad. Maitsetest eeskätt tohutu värskus, seejärel imeilusad tanniinid, silmapaistev happesus, järelmaitses mõrkjas-valmid köögiviljad. Väga nauditav juba noorena, väga gastronoomiline, väga suure järelküpsemise potentsiaaliga.”

Ka Vivino.com veinikriitikud on andnud sellele haruldasele veinile hindeks ülikõrge 4,2 punkti. Nautige seda erilist veini, mida maailmas on õige vähe, ja sellest vähesest väheke on nüüd olemas ka Eestis!

See punane vein sobib veise-, lamba- ja ulukilihaga, aga oma veetleva kerguse tõttu ka linnuliha ja isegi tugevamate kalaroogadega. Serveerida tavalisel punase veini temperatuuril 16 – 18 kraadi või ka sooja ilma korral õige pisut jahedamalt.

Mis peamine – ärge temaga kiirustage, võtke aega, et temaga suhelda, temasse süveneda ja teda nautida!

Tunnustused

Concours Mondial de Bruxelles 2023 – Kuldmedal

Concours Mondial de Bruxelles 2019 – Kuldmedal

International Wine Challenge 2019 – Pronksmedal

Vinho Grandes Escolhas – 17 punkti

Vivino.com veinikriitikud on andnud sellele haruldasele veinile hindeks ülikõrge 4,2 punkti

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Alfrocheiro

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14%

Maht

75cl

Tootja

Quinta dos Termos

Quinta dos Termos