Quinta dos Roques Touriga Nacional 2017

29,95 
39,93  /l

Intensiivne ja rikkalik, väga elegantne ja väljapeetud punane vein Dão graniidistelt nõlvadelt, viie viinamarjasordi blend, laagerdanud kaheksa kuud väikestes Prantsuse tammevaatides

Laos

Tootekood: 5603792001283 Kategooriad: , ,
 

Kirjeldus

See punane vein on juba midagi üsna erilist ja teda ei tasuks avada n-ö jooksu pealt grillvorstide kõrvale joomiseks. Ka vajab see Touriga kindlasti aega, sest kohe pudeli avamise järel klaasi kallates ei ole ta kaugeltki see, mis temas tegelikult peitub. Kui teil on kodus olemas karahvin, siis võib-olla tasuks seda nüüd kasutada. Teine võimalus on võtta selle veini jaoks aega ja nautida teda pika õhtu jooksul. Kui supermarketitest ostetud odavamad veinid kaotavad tihti pudeli avamise järel paari tunniga igasuguse maitse, siis selle Touriga võlud mängivad teiega ka viis-kuus tundi pärast klaasi kallamist. Kord avatud pudeli võite kinni korkida ja jätkata veini maitsmist klaashaaval veel hulk päevi – ta muutub, aga sädeleb jätkuvalt.

See Touriga on intensiivne ja võimas, aga samas mäestikuveinidele omaselt peen ja õhuline. Temas on küpseid musti marju, palsamit, eukalüptiaroome Dão madalamatelt metsastelt mäenõlvadelt, Tourigale iseloomulikke lillasid kannikesi ja õhkõrnu roose. Maitstes kogete selle veini äärmist kindlameelsust, püsivat maitsepaletti, milles annavad tooni sirged tanniinid mägine erk happesus. Pudeli avamise järel on happesus algul isegi liiga terav, aga see sätib end mõne ajaga paika, ideaalsesse tasakaalu hõrkude tanniinidega. Edasi tulevad tagaplaanilt mägede tõusvas õhtujaheduses lõhnavad päikesekuumad mägimännid, võib-olla lisandub isegi pisut musta šokolaadi. Õhtu arenedes muutub ta pehmemaks, aga maitsete intensiivsus kestab ka tunde ja tunde hiljem.

“See on vein, mida võib nautida praegu noore Tourigana, ta on igati valmis oma tänases versioonis. Aga kel võimalik, siis proovige teda ka viie või veel parem – kümne aasta pärast! Me ise põleme uudishimust maitsta seda viinamarjade jaoks Dão’s väga erilise 2017. aasta marjadest Tourigat kahekümne aasta pärast, mil ta võib näidata isegi meile midagi enneolematut,” rääkis Quinta dos Roques veinimaja omanik Luís Lourenço, kui tänavu jaanuaris nende juures veine maitsmas olime. 2017. aasta suvi ja sügis olid Dão’s pea täiesti vihmavabad, aga viinapuud ei närtsinud ega nõudnud lisavett. Marjad küpsesid varakult ja kogu saak oli täiesti haigustevaba. Põnev saab olema võrrelda sellise aasta Touriga Nacionali mõnede järgmiste aastate omadega. Püüame ka need kollektsionääride jaoks Eestisse tuua!

Quinta dos Roques on kolmandat põlve viinamarjakasvatuse ja veiniteoga tegelev väike perefarm Serra da Estrela Atlandi ookeani poolsetel nõlvadel, graniidises Dão veinipiirkonnas. See suhteliselt väike veinimaja (vaid paarsada tuhat pudelit aastas) on tuntud oma veinide äärmiselt kõrge kvaliteedi poolest. Põhilise osa oma vähesest toodangust müüvad nad Jaapanisse, Kanadasse ja USA-sse, supermarketite veiniosakondadest ei leia nende veine isegi Portugalis kohapeal.

See punane vein sobib juustude ja lihatoitude juurde. Serveerida 16 kraadi juures. Võib hoida veinikeldris kas või 20 (!) aastat, ta muutub üha täiuslikumaks ja avab endas uusi nüansse.

Tunnustused

Vinhos Grandes Escolhas – 17 punkti

Wine Enthusiast Magazine – 90 punkti

International Wine Challenge – Kuldmedal

Decanter World Wine Awards 2017 – Hõbemedal

Concours Mondial de Bruxelles 2014 – Hõbemedal

Decanter World Wine Awards 2015 – Festivalisoovitus

Vivino.com on arvanud selle punase veini maailma parimate veinide ülemise 7 protsendi hulka.

 

Loe Touriga Nacionali kohta siit ja Portugali mäestikuveinide kohta pikemalt blogist

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Touriga Nacional

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14%

Maht

75cl

Tootja

Quinta dos Roques