(1 ülevaade)

Casal Mendes Sangria Branca

6,95 
9,27  /l

Mõnusalt puuviljane, vähese alkoholiga ja kerge mulliga veinijook suvisteks ja miks mitte ka talvisteks seltskondlikeks hetketeks

Laos

Aliança Vinhos de Portugal
Tootekood: 5601213157878 Kategooriad: , ,
 

Kirjeldus

Hea uudis! Nüüd on MilVinhose e-poes lisaks punasele Sangriale olemas ka valge Sangria 🥂

Sangria on Hispaania ja Portugali päritoluga, pika ajalooga veinijook, mida originaalis valmistati naturaalsest punasest veinist, lisades talle puuviljamahla, mullivett, vürtse või ka pisut brändit. Viimasel ajal on aga hakatud samasuguse retsepti järgi valmistama valgetest viinamarjadest tehtud veinist ka valget Sangriat ehk Sangria Brancat. Sangriat juuakse suurtest klaasidest, millesse võib ise lisada ka puuviljatükke, värskeid marju jms.

See valge Sangria on tehtud Atlandi ookeani äärse Bairrada veinipiirkonna valgetest viinamarjadest Arintost, Bicalist, Maria Gomesist jt. Casal Mendes Sangria Branca on väga tore ja sõbralik seltskonnajook. Ta on lahja (ainult 7% alkoholi) ja poolmagus, peaaegu magusa veini piiri peal (suhkrut 80g/L), mida aga tasakaalustab kvaliteetne viinamarjavein. Ta on kui suur klaasitäis küpseid virsikuid, kollaseid õunu ja suud vesistama panevaid päikeselisi apelsime, sidruineid ja laime. Pudelit avades valmistuge selleks, et temas on ka väike mull, mis teeb joomise eriti lõbusaks.

Kuigi ka paljud teised veinimaad on hakanud valmistama ja pudelitesse villima samalaadseid lahjasid veinijooke (punši, booli), mida rahvas suvise ilmaga armastab, siis kaitses Euroopa Komisjoni 2014. aasta jaanuaris spetsiaalse seadusega Sangria nimetuse, mida võib kasutada ainult Hispaanias ja Portugalis toodetud vastavate veinijookide puhul.

Casal Mendes on maailmas väga populaarne suveveinide sari. MilVinhose e-poest leiab lisaks punasele ja valgele Sangriale ka sama sarja Vinho Verde, Rosé ja isegi sinise veini.

Sobib jahutavaks seltskonnajoogiks, niisama nautimiseks, võib täiendada puuviljade ja jääkuubikutega. On omal kohal ka kergete suviste einete juures. Serveerida jahedalt, otse külmkapist, temeperatuuril 6 – 7 kraadi.

Tunnustused

Vivino.com kasutajad on andnud sellele kergelt mullilisele seltskonnajoogile väga kõrge hinnangu 4,1 punkti 5-st.

Tootja

Aliança Vinhos de Portugal

Aliança Vinhos de Portugal

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Arinto, Bical jt

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

7%

Maht

75cl

1 arvustus tootele Casal Mendes Sangria Branca

  1. egmaka (toote omanik)

    Ma pidin kreepsu saama 🙂 Eeldasin suhkurmagusat virret, aga sain tõelise puuvilja pommi! Ma ei ole väga magusate veinide sõber, aga see Sangria ületas mu ootused (eeldused) – see pole lihtsalt magus vein, mkmmm, see ON puuviljane vein! Kui pakud teda, siis lisa enne veel lahke käega jääd ja värskeid puuvilju – no ei ole sõnu, tuleb ise proovida! 🙂

Lisa arvustus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.