Assoori saarte vulkaanilised veinid

30,00 

See pilet tagab sissepääsu MilVinhose Assoori veinide degustatsioonile, mis toimub reedel, 30. oktoobril 2020 kella 18 – 21 Tartus, Eesti Rahva Muuseumi restoranis “Pööripäev”

 

 

Välja Müüdud

Laost otsas

Kategooria:
 

Kirjeldus

Keset Atlandi ookeani asuvate Assoori saarte lõputult omapärased veinid on jõudnud Eestisse.

Sõna otseses mõttes mustal laavakivimil kasvavate iidsete viinapuude marjad pulbitsevad mineraalidest ning puudu ei jää ka soolast, mida Assooridel leidub kõikjal. Maitseme veine, mis tehtud maailmas täiesti ainulaadsest Pico saare Arintost, maakera esimesest ja seega aegade alguse originaalsest Verdelhost, proovime valgeid, roosasid ja punaseid Assooride veine, millest mitmeid ongi tehtud vaid tuhatkond pudelit – põhjusel, et saareriigi äärmiselt karmides oludes lihtsalt ei olegi rohkem viinamarju. Räägime ookeansaarte veininduse sajandite taha jäänud kuulsusrikkast ajaloost ja noorte veinitegijate püüdlustest siinne viinamarjakasvatus uuesti õide puhuda. Mis peamine – Assooride veinid on absoluutselt erilised, täiesti teistsugused, kui kus tahes mujal.

Loe kindlasti taustaks blogiartiklit, mis avab ookeanisaarte põneva ajaloo ja sealsete viinamarjade salaelu.

Pileti hinnas on veinid ja väiksed suupisted veinide maitsmise kõrvale. Kohapeal saab tellida restorani menüüst kõhutäiteks ka tõhusamaid toite. Ürituselt saab maitstud veine ka kaasa osta.

Võta sõber kaasa ja tule!

Rõõmsa kohtumiseni, head veininautijad!