Vinha da Valentina Signature Reserva Tinto 2019

14,29 
19,05  /l

Küps ja rikkalik Lõuna-Portugali punane vein, milles kombineeruvad päikesekuumad küpsed metsamarjad, viimistletud tanniinid ja elegantne vürtsikus tammevaadist. Vein on laagerdanud 12 kuud Prantsuse vaatides

Laos

Tootekood: 5608527002627 Kategooria:
 

Kirjeldus

Võõramaalased Merlot ja Syrah ning Lõuna-Portugali oma iidne ja sametine Castelão on selle veini peategelased. Nagu ikka, on kuldsete kätega veinimeister Jaime Quendera osanud panna need kolm tumepunast viinamarjasorti meisterlikult kokku mängima – ja ikka iidse Portugali taktimõõdu järgi. Nii, et Wine Enthusiasti Prantsuse ja Portugali veinide peakriitikul Robert Vossil on jäänud vaid tõdeda, et vein, milles 50 protsenti on õhulisepoolne prantslaste Merlot, on ühtäkki üdini lõunamaine – suur, jõuline ja südantsoojendav. Jah, nii see tõesti taas on, sest Lõuna-Portugalis kasvades ja siinse ohjeldamatu päikesepaiste käes küpsedes muutuvad ka põhjapoolsemad viinamarjad kuidagi eriti lõunamaiseks.

Siiski on see punane vein pisut erinev klassikalistest Portugali blendidest, milles vaid iidsed kohalikud sordid. On põnev maitsta, kui meeldivalt kõlavad Merlot ja Syrah kokku tugeva-tumeda ja sametise Castelão’ga. See vein on korraga elegantne ja väljapeetud, aga siiski lõunamaiselt temperamentne, koduselt Portugali-pärane. Temas on viimseni küpseid päikesesooje metsamarju, aga on ka tõsised, siiski kaunilt ümaraks tahutud tanniinid, on meelaid vürtse ja ilusat Prantsuse puitu. Kaunis ja kohati ka pisut keeruline vein, aga – nagu Jaime Quendera veinidele omane, siis kui teil ei ole hetkel aega süveneda, siis ta lubab ennast juua ka lihtsalt naudinguks!

See vein säilib pudelist pikalt, vähemalt 7 – 8 aastat. Et ta on juba valmis, tõestab äsjane hõbemedal Brüselist (2019. aasta veini hinnati hõbemedaliga 2021. aasta suvel, vt all). Ent Wine Enthusiasti hinnangul peaks ta aasta või ka kahe-kolme pärast olema üha parem.

See suur punane vein sobib suurte liharoogadega ja on väärikas kaaslane nii grillipeol kui kõige pidulikumal õhtusöögilaual. Serveerida 16 – 18 kraadi juuures.

Maitse kindlasti ka teisi sama sarja veine – punast Vinha da Valentina Premium Tinto‘t ja kergelt tammevaadist valget Vinha da Valnetina Premium Branco‘t, mis on viimastel aastatel võitnud hulga medaleid erinevatelt maailma veinikonkurssidelt.

Auhinnad

Vivino.com on arvanud selle veini maailma parimate veinide ülemise 5 protsendi hulka (hinne 3,9)

Challenge International du Vin 2023 – Kuldmedal

International Wine Challenge 2023 – Pronksmedal

Decanter World Wine Awards 2023 – Hõbemedal

Challenge International du Vin 2021 – Kuldmedal

Uva de Ouro 2021 – Kuldmedal

China Wine and Spirits Awards 2021 – Kuldmedal

Concours Mondial de Bruxelles 2021 – Hõbemedal

Korea Wine Challenge 2021 – Hõbemedal

Decanter World Wine Awards 2021 – Pronksmedal

Wine Enthusiast Magazine – 88 punkti (2017)

 

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Merlot, Syrah, Castelão

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14,5%

Maht

75cl

Tootja

Casa Ermelinda Freitas

Casa Ermelinda Freitas on 100-aastase ajalooga veinitootja, mille huvitavaks omapäraks on, et seda on algusest peale juhtinud Freitaste perekonna ettevõtlikud naised: 1920-ndatel noorelt leseks jäänud Deonilde, tema tütar Germana, edasi tolle tütar Ermelinda ja alates 1990-ndatest viimase tütar Leonor, kelle juhtimisel on ettevõttest saanud Portugali enim medaleid võitnud veinitootja. Leonorilt valmistub lähiaastail ettevõtte juhtimist üle võtma viies silmapaistev naine, tema tütar Joana, kes hetkel on tööstuse marketingidirektor. Casa Ermelinda-Portugal  

Sulle võib meeldida ka…