Valle dos Três Irmãos Vinho Verde Branco 2021

11,65 
15,53  /l

Suurepärane valge kuiv vein Vinho Verde veinipiirkonnast, valmistatud Loureiro ja Arinto viinamarjadest, ligi 400-aastase ajalooga väikse perefarmi naudinguist pulbitsev toodang. Vaid 6500 nummerdatud pudelit

Laos

Tootekood: 5600745527005 Kategooria:
 

Kirjeldus

Valle dos Três Irmãos asub Vinho Verde veiniregioonis, Portost tunnikese autosõidu kaugusel. See olevat peaaegu et vanim koht regioonis, kus on enam-vähem järjepidevalt veini valmistatud juba 15. – 16. sajandist peale. Viimaste paari põlvkonna jooksul on aga talus tegeldud põhiliselt põllumajandusega, eeskätt kollaste ja roheliste kiivide kasvatamise ja mesindusega. Perekonna viinamäedki olid juba iidamast aadamast välja renditud teistele, kes neid iseendale n-ö koduveini tegemiseks kasutasid.

Umbes pool tosinat aastat tagasi otsustas aga noorem põlvkond suguvõsa juurte juurde tagasi pöörduda ja viinamäed tagasi võtta. Siin ongi esimene vein – Valle dos Três Irmãos Branco – mis käepäraselt korda seatud 14. sajandist pärit veinikeldris valmis.  Ja oh üllatust – juba veini esimene aastakäik võitis 2020. aasta Mundus Vinil hõbemedali. Eestisse tõime sama veini järgmise aastakäigu, mis tehtud 2021. aasta saagist.

See Loureirost ja Arintost valge vein on tõeline nauding. Ju on tegemist ikka väga hea maatükiga viinamägede jaoks. Ja muidugi soov valmistada parimat ja ennast tõestada väärilise järglasena omaaegsele kuulsusele. Selles veinis on rohke vinhoverdeliku värskuse kõrval sama suur annus meeldivat mineraalsust, mis teeb temast stiilse ja huvitava joogi. Lisaks küpsetele tsitrustele ja kollastele luuviljalistele ja selles veinis valgeid aasalilli ja omapärane köögiviljane-ürdine nüanss. See kargem noot põimib magusamad ja lillelised alatoonid kargemate ja tõsisemate maitsetega. Ta on ühtaegu pehme ja sõbralik, aga ka stiilne ja pidulik.

See valge vein sobib kala ja mereandide juurde, väga hästi ka Aasia köögiga, samuti salatite, pasta- ja riisiroogadega. See on ka suurepärane vein omaette nautimiseks. Serveerida 8 – 10 kraadi juuures.

Auhinnad

Vivino hinne sellele valgele veinile on väga kõrge 4,2 punkti

Portugal Wine Challenge 2022 – Hõbemedal (2021)

Mundus Vini 2021 – Hõbemedal (2020)

Decanter World Wine Awards 2020 – 84 punkti (2020)

Vinho Grandes Escolhas – 16/20 punkti (2020)

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Loureiro, Arinto

Piirkond

Alkoholisisaldus

12%

Maht

75cl

Tootja

Valle dos Três Irmãos

Sulle võib meeldida ka…