Terras do Pó Tinto 2018

5,95 
7,93  /l

Rikkalik, ilusate tanniinide ja pika järelmaitsega punane kuiv vein Lõuna-Portugali liivastelt aladelt, küpsenud neli kuud tammevaadis

Laos

Tootekood: 5608527000203 Kategooria:
 

Kirjeldus

Lissabonist lõunapoole jääva Setúbali poolsaare liivastel aladel kuuma lõunapäikese all küpsenud viinamarjadest tehtud punane vein, milles annavad tooni küpsed punased marjad. Neli kuud tammevaadis on tempinud veini meeldivalt vanilliseks. Domineerib siinse piirkonna kuulsaim tume ja tanniinikas viinamari Castelão, mida on mahendanud Syrah ja millele lisanud näpuotsaga vürtsi ja mängulisust Portugali “emaviinamari” Touriga National.

Sellel veinil on pikk ja püsiv järelmaitse. Tal on ka hulk prestiižseid medalivõite rahvusvahelistelt veinivõistlustelt, milleni enamik maailma odavaid veine iialgi ei küündi. Kogenud veinimeistril on õnnestunud ühe talvega teha vein, mille kvaliteet ületab kindlalt ta hinnataseme. See kuiv vein on valmis joomiseks, kuid ta säilib hästi – teda võib hoida ka koduses veinikeldris vähemalt 4-5 aastat. Paraku oli see eelmisel talvel meie e-poes üks esimesi veine, mille 2017. aastakäik jäägitult ära osteti. Nüüd suurendasime koguseid: olge head, maitske!

NB! Võrreldes eelmise aastakäiguga on sellel veinil uus pudelisilt. Vein ise aga sama 🙂

Ahjaa – aga mida tähendab veini nimi? Terras do Pó võiks tõlkes kanda nime “jahuväljade maa”. See viitab valgest liivast pinnasele, kus viinamarjad kasvanud. Aastatuhandeid tagasi lainetas neil aladel Atlandi ookean.

See punane kuiv vein sobib suupistete, liha- ja pastaroogadega. Serveerida 16 – 18 kraadi juuures.

Tunnustused

Sommerlier Wine Awards 2018 – Kuldmedal (2017)

Decanter Asia Wine Awards 2018 – Hõbemedal (2017)

Decanter World Wine Awards – Festivali soovitus (2016, 2017)

International Wine Challenge – Pronksmedal (2015, 2016), Festivali soovitus (2017)

Veini varasemad aastakäigud on võitnud hulgaliselt kuld-, hõbe- ja pronksmedaleid rahvusvahelistel konkurssidel Londonis, Pariisis, Brüsselis, Bordeaux’s.

Tootja

Casa Ermelinda Freitas

Casa Ermelinda Freitas on 100-aastase ajalooga veinitootja, mille huvitavaks omapäraks on, et seda on algusest peale juhtinud Freitaste perekonna ettevõtlikud naised: 1920-ndatel noorelt leseks jäänud Deonilde, tema tütar Germana, edasi tolle tütar Ermelinda ja alates 1990-ndatest viimase tütar Leonor, kelle juhtimisel on ettevõttest saanud Portugali enim medaleid võitnud veinitootja. Leonorilt valmistub lähiaastail ettevõtte juhtimist üle võtma viies silmapaistev naine, tema tütar Joana, kes hetkel on tööstuse marketingidirektor. Casa Ermelinda-Portugal Casa Ermelinda Freitas asub Lõuna-Portugalis, Palmela veinipiirkonnas, kus viinamarjad kasvavad liivasel pinnasel, kus ammustel aegadel laius Atlandi ookean. Siin on palju päikest, parajalt niiskust ja viinamarjade jaoks justkui paradiis. Casa Ermelinda põhimõtteks on, et marjade kokkuostuga nad ei tegele - kogu veinitoodang valmistatakse viinamarjadest, mis kasvavad oma spetsialistide hoolsa silma all ettevõttele kuuluval 450 hektaril. Casa Ermelinda viinamarjapõldudel kasvab kolmkümmend erinevat sorti marju, millest Portugali ühe kuulsama veinimeistri Jaime Quendera juhitud meeskond valmistab ligi viitkümmet erinevat veini, alates väga hea hinna ja meisterliku kvaliteediga seltskonnaveinidest kuni eksklusiivsete toodeteni välja. Casa Ermelinda-Portugal Ettevõtte kogutoodang on umbes 115 000 000 pudelit aastas, mis Portugali mõistes teeb Casa Ermelindast ühe oma maa suurima veinitootja. Aga nagu Freitaste perekonna naised on otsustanud, siis ükski samm ettevõtte laienemiseks ei tule kvaliteedi arvelt: Casa Ermelinda Freitase veinid on toonud ainuüksi sel sajandil rahvusvahelistelt ja sisemaistelt veinikonkurssidelt koju kaugelt üle 1000 medali.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Castelão 85%, Syrah 15%

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Terras do Pó Tinto 2018”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga