NB! E-pood on kuni 18.oktoobrini kinni seoses MilVinhose veiniklubi veinireisidega. Hulgiostjatel võtta ühendust sales@milvinhos.com.
 

Terras do Pó Tinto 2018

5,95 
7,93  /l

Rikkalik, ilusate tanniinide ja pika järelmaitsega punane kuiv vein Lõuna-Portugali liivastelt aladelt, küpsenud neli kuud tammevaadis

Välja Müüdud
Kategooria:
 

Kirjeldus

Lissabonist lõunapoole jääva Setúbali poolsaare liivastel aladel kuuma lõunapäikese all küpsenud viinamarjadest tehtud punane vein, milles annavad tooni küpsed punased marjad. Neli kuud tammevaadis on tempinud veini meeldivalt vanilliseks. Domineerib siinse piirkonna kuulsaim tume ja tanniinikas viinamari Castelão, mida on mahendanud Syrah ja millele lisanud näpuotsaga vürtsi ja mängulisust Portugali “emaviinamari” Touriga National.

Sellel veinil on pikk ja püsiv järelmaitse. Tal on ka hulk prestiižseid medalivõite rahvusvahelistelt veinivõistlustelt, milleni enamik maailma odavaid veine iialgi ei küündi. Kogenud veinimeistril on õnnestunud ühe talvega teha vein, mille kvaliteet ületab kindlalt ta hinnataseme. See kuiv vein on valmis joomiseks, kuid ta säilib hästi – teda võib hoida ka koduses veinikeldris vähemalt 4-5 aastat. Paraku oli see eelmisel talvel meie e-poes üks esimesi veine, mille 2017. aastakäik jäägitult ära osteti. Nüüd suurendasime koguseid: olge head, maitske!

NB! Võrreldes eelmise aastakäiguga on sellel veinil uus pudelisilt. Vein ise aga sama 🙂

Ahjaa – aga mida tähendab veini nimi? Terras do Pó võiks tõlkes kanda nime “jahuväljade maa”. See viitab valgest liivast pinnasele, kus viinamarjad kasvanud. Aastatuhandeid tagasi lainetas neil aladel Atlandi ookean.

See punane kuiv vein sobib suupistete, liha- ja pastaroogadega. Serveerida 16 – 18 kraadi juuures.

Tunnustused

Sommerlier Wine Awards 2018 – Kuldmedal (2017)

Decanter Asia Wine Awards 2018 – Hõbemedal (2017)

Decanter World Wine Awards – Festivali soovitus (2016, 2017)

International Wine Challenge – Pronksmedal (2015, 2016), Festivali soovitus (2017)

Veini varasemad aastakäigud on võitnud hulgaliselt kuld-, hõbe- ja pronksmedaleid rahvusvahelistel konkurssidel Londonis, Pariisis, Brüsselis, Bordeaux’s.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Castelão 85%, Syrah 15%

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Tootja

Casa Ermelinda Freitas

Casa Ermelinda Freitas on 100-aastase ajalooga veinitootja, mille huvitavaks omapäraks on, et seda on algusest peale juhtinud Freitaste perekonna ettevõtlikud naised: 1920-ndatel noorelt leseks jäänud Deonilde, tema tütar Germana, edasi tolle tütar Ermelinda ja alates 1990-ndatest viimase tütar Leonor, kelle juhtimisel on ettevõttest saanud Portugali enim medaleid võitnud veinitootja. Leonorilt valmistub lähiaastail ettevõtte juhtimist üle võtma viies silmapaistev naine, tema tütar Joana, kes hetkel on tööstuse marketingidirektor. Casa Ermelinda-Portugal  

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Terras do Pó Tinto 2018”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga