Terras do Pó Branco 2018

5,95 
7,93  /l

Pehme ja meeldiv, troopiliselt puuviljane, heas lõunamaiste maitsete tasakaalus valge vein Lõuna-Portugali liivastelt viinamarjaväljadelt

Laos

Tootekood: 5608527000210 Kategooria:
 

Kirjeldus

MilVinhose veinisõbrad on juba eelmisest aastast tuttavad Terras do Pó suurepärase punase ja roosa veiniga, kuid nüüd on lisanudnud meie portfoliosse ka sama sarja valge vein. See on veel üks neist kõige odavama hinnaklassi suurepärastest veinidest, mida vaid Portugali veinimeistrid oskavad valmistada. Ta on mahe, pehme ja meeldiv. Temas on suvekuumi maitseid lõunamaisest puuviljaaiast, mida aga tasakaalustavad õrnalt hapukad tsitrusenoodid. See on tõesti hea struktuuriga valge kuiv vein, milles jääksuhkrut siiski ivake rohkem (5g/L), kui täiesti kuivades veinides.

Valmistatud on see valge vein Lissabonist lõunapoole jääva Setúbali poolsaare liivastel aladel (Terras do Pó tähendab tõlkes “jahuväljade maad”, liivast maad) kuuma lõunapäikese all küpsenud viinamarjadest. Troopiliste viljade ja tsitruste maitsetest pakatavale Fernão Piresele on lisatud umbes kuuendiku jagu hea happesusega Arintot. Kuigi lihtne vein, jagub tal keha ja meeldivaid järelmaitseid.

Sellel suurepärasel veinil on ka hulk prestiižseid medalivõite rahvusvahelistelt veinivõistlustelt, milleni enamik selle hinnaklassi  veine iialgi ei küündi. Kogenud veinimeistril Jaime Quenderal on taas õnnestunud teha vein, mille kvaliteet ületab kindlalt ta hinnataset.

Ja seda veini võib rahulikult hoida pudelis veel vähemalt kolm aastat. Vastupidiselt paljude arvamusele, et valged veinid pikalt ei säili, ei kao Terras do Pó Branco headus kuhugi.

See sõbralik valge vein sobib suurepäraselt seltskonnaveiniks, olgu kuumal suvel või talvises toasoojas. Toitudest suupistete, kala-, linnuliha- ja pastaroogadega ning riisiga, oivaliselt sushi kõrvale, samuti taimetoitude juurde. Serveerida 10 – 12 kraadi juuures.

Tunnustused

International Wine Challenge 2018 – Kuldmedal

Decanter World Wine Awards 2017 – Hõbemedal

ProdExpo 2016 – Kuldmedal

Mundus Vini 2016 – Hõbemedal

Decanter World Wine Awards 2015 – Pronksmedal

Ka veini varasemad aastakäigud on võitnud hulgaliselt kuld-, hõbe- ja pronksmedaleid rahvusvahelistel konkurssidel Londonis, Pariisis, Brüsselis, Bordeaux’s.

Tootja

Casa Ermelinda Freitas

Casa Ermelinda Freitas on 100-aastase ajalooga veinitootja, mille huvitavaks omapäraks on, et seda on algusest peale juhtinud Freitaste perekonna ettevõtlikud naised: 1920-ndatel noorelt leseks jäänud Deonilde, tema tütar Germana, edasi tolle tütar Ermelinda ja alates 1990-ndatest viimase tütar Leonor, kelle juhtimisel on ettevõttest saanud Portugali enim medaleid võitnud veinitootja. Leonorilt valmistub lähiaastail ettevõtte juhtimist üle võtma viies silmapaistev naine, tema tütar Joana, kes hetkel on tööstuse marketingidirektor. Casa Ermelinda-Portugal Casa Ermelinda Freitas asub Lõuna-Portugalis, Palmela veinipiirkonnas, kus viinamarjad kasvavad liivasel pinnasel, kus ammustel aegadel laius Atlandi ookean. Siin on palju päikest, parajalt niiskust ja viinamarjade jaoks justkui paradiis. Casa Ermelinda põhimõtteks on, et marjade kokkuostuga nad ei tegele - kogu veinitoodang valmistatakse viinamarjadest, mis kasvavad oma spetsialistide hoolsa silma all ettevõttele kuuluval 450 hektaril. Casa Ermelinda viinamarjapõldudel kasvab kolmkümmend erinevat sorti marju, millest Portugali ühe kuulsama veinimeistri Jaime Quendera juhitud meeskond valmistab ligi viitkümmet erinevat veini, alates väga hea hinna ja meisterliku kvaliteediga seltskonnaveinidest kuni eksklusiivsete toodeteni välja. Casa Ermelinda-Portugal Ettevõtte kogutoodang on umbes 115 000 000 pudelit aastas, mis Portugali mõistes teeb Casa Ermelindast ühe oma maa suurima veinitootja. Aga nagu Freitaste perekonna naised on otsustanud, siis ükski samm ettevõtte laienemiseks ei tule kvaliteedi arvelt: Casa Ermelinda Freitase veinid on toonud ainuüksi sel sajandil rahvusvahelistelt ja sisemaistelt veinikonkurssidelt koju kaugelt üle 1000 medali.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Fernão Pires, Arinto

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Terras do Pó Branco 2018”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga