Terras de Lava Rosé 2020

14,95 
19,93  /l

Assoori saarte laavapinnasel küpsenud punastest viinamarjadest valmistatud rosé, elegantne, küps ja kergelt soolakas, laagerdanud kuus kuud pärmisettel

Laos

Tootekood: 5609296000296 Kategooria:
 

Kirjeldus

See roosa vein on tõesti imetlusväärne. Kõik algab juba ta värvist. Jah, ta on kaunilt lõheroosa, aga imetledes teda klaasis tabate äkitselt sinakaid-hallikaid helklevaid täppe. Justkui oleks ta võtnud kaasa värve vulkaaniliselt basaltpinnaselt, kus marju kandnud viinapuud kasvavad. Järgmiseks tuleb see tohutu aroom! Küpsed kirsid, lõhki plõksatavad punased sõstrad ja muidugi magusad maasikad. Jah, muidugui – Merlot! Ja sinna juurde Syrah. Aga vihmaste-tuuliste-vulkaaniliste Assoori saarte variandis.

See roosa vein on justkui kerglane, aga siis kohe tabate end mõttelt, et see kõik on vaid eelmäng ja siit tuleb välja üdini elegantne ja tõsine vein. Kuus kuud laagerdamist pärmisettel käärimise järel on teinud ta õrnalt täidlaseks ja üdini nauditavaks. Ja muidugi see soolakas varjund, mis vallutab teie suu! See on vein, mida proovida!

Pico saare vanima veinitootja laavaveinide sari annab hästi edasi Assoori saartel kasvanud viinamarjadest veinide võlu. Vulkaanilisel basaltpinnasel kiviklibu sees kasvavad viinapuud ammutavad sügavale kivimipragudesse ulatuvate juurte kaudu endasse omapäraseid mineraalseid ja soolakaid maitseid. Ka õhk on kesk Atlandi ookeani asuvatel Assoori saartel sõna otseses mõttes soola täis, ookeanilained piserdavad soolast vett kaldast kaugele. Et viinapuud soolavihmades ei kõrbeks laotakse iga viinamarjataime või taimedegrupi ümber aedik, mis neid tuule ja soola eest kaitseb. Pico saar on pea üleni kaetud kiviaedikutest labürindiga – seda peetakse teiseks maailma suurimaks inimkätega ehitatud rajatiseks Egiptuse püramiidide järel.

See väga omanäoline roosa vein sobib lihtsalt nautimiseks või ka mereandide, salatite, juustude ja idamaiste roogade juurde. Serveerida 10 – 12 kraadi juures.

Loe juurde Assoori saartest ja sealsetest veinidest ka blogiartiklit siit.

Tunnustused

Vinho Grandes Escolhas – 16,5 punkti

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Merlot, Syrah

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Tootja

Picowines