São Domingos Tinto Bruto vahuvein

12,65 
16,87  /l

Kauni ja rikkaliku bordoovärvilise vahu ja bagalikult marjase maitsega peen ja elegantne, väga gastronoomiline punane vahuvein, valmistatud klassikalise meetodiga, küpsenud 12 kuud sur lies

Laos

Tootekood: 5601664103028 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Punane vahuvein on midagi väga Portugali-pärast ja vähemalt Atlandi äärses Bairradas on iga vahuveinimaja auasi valmistada siinsest iidsest Bagast ka punast vahuveini. See punane vahuvein tuileb kuulsast São Domingose veinimajast, mis ekspordib oma veine üsna vähe ja toodab põhiliselt kohalikule Portugali turule. Portugallased on ju lausa hullud vahuveini järele, ja nagu ütleb veinimaja omanik Eugenia Freitas – nende toodang lihtsalt ostetakse kohalike poolt ära enne, kui neil õnnestuks seda välismaale müüma hakata.

Kui MilVinhos alustas, oli punane vahuvein Eesti veinisõprade jaoks üsna uus ja harjumatu, pisut kahtlusi tekitav nähtus. Grilli kõrvale haaratakse Eestis ikka pigem tavalist punast veini, kui punast mulli. Nüüd on siiski huviliste ring tublisti suurenenud, tekkinud on lausa väike punase vahuveini fänklubi, ja seepärast oleme viimasel ajal ka punaste vahuveinide valikut suurendanud. Tuleb tunnistada, et kuigi viinamari on üks ja seesama – iidne tumepunane Baga – ja ka valmistamismeetod on portugallastel alati klassikaline šampanjameetod ning punase puhul kestab sur lies nlaagerdamine tavaliselt lühikese 1 – 2 aastat, siis igal veinimeistril on siiski oma käekiri. See üheks Bairrada andekamaks vahauveinitegijaks peetud Susana Pinho punane vahuvein on teistest MilVinhose portfelli omadest võib-olla pisut lakoonilisem, sirgem ja tasasem. Ta on elegantne ja väga gastronoomiline.

See punane vahuvein sobib seaprae ja grillvorstide, juurde, samuti tumedama linnuliha ja tõhusamate kalaroogade (tursk, tuunikala) kõrvale. Serveerida jahedalt 9 – 10 kraadi juures.

 

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Baga

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12%

Maht

75cl

Tootja

Caves São Domingos