São Domingos Reserva Tinto 2015

14,65 
19,53  /l

Sädelevpunane ja küpselt marjane, sametpehmete tanniinidega punane vein ookeaniudusest Bairradast, laagerdanud üheksa kuud Prantsuse ja Ameerika tammevaatides

Laos

Tootekood: 5601664551119 Kategooria:
 

Kirjeldus

See äärmiselt elegantne punane kuiv vein on hoopis erinev Lõuna-Portugali kuumaverelistest ja vahel lausa ülevoolavalt tugevatest punastest. Atlandi ookeani äärse Bairrada niiskem, tuulisem ja väheke jahedam kliima vormib viinamarjad rahulikumaks ja pisut happesemaks. Kuna aga põhiviinamari selles veinis on kuulus Baga, jagub tal siiski Portugali veinidele omast iseloomu. Touriga Nacional on lisanud talle õrna lillelisust ja Merlot endale omast pehmust ja siidisust. Muide, Caves do São Domingose maadel on paekivine-savine piirkond, kus Merlot valmib märkimisväärselt hästi. Seepärast ongi selle veinimaja enamikes punastes veinides Merlot esindatud. Nagu veinimaja omanik Eugénia Freitas ütleb – naabritel jääb üle vaid kadetseda ja imetleda!

Kaks kolmandikku sellest veinist on küpsenud üheksa kuud erinevas vanuses ja erinevast tammest vaatides. Sealt on vein saanud mõnusat vürtsi, kerget rösti ja suitsusust. Roostevabas vaadis valminud osaga kokkusegamise järel on tulemus delikaatne ja võluv.

See vein on kirkalt marjane, väga väljapeetud ja soliidne, rahulik, ent iseloomukindel. Ta on sametiselt pehme, ent heade tanniinide, põnevate maitsenüansside ja pika ning meeldejääva järelmaitsega.

See hõrk ja elegantne punane vein sobib grilli kõrvale, suurte liharoogadega, tugevate juustudega. Ta sobib ka suupistete, oliivide ja pähklitega, samuti iseseisvalt nautimiseks. Serveerida 16 – 18 kraadi juures.

Tunnustused

Veiniajakiri “Revista de Vinhos” – 15 punkti

Consurso Vinhos Bairrada 2019 – Kuldmedal

Decanter World Wine Awards 2013 – Hõbemedal

Vivino.com hinnangul kuulub maailma parimate veinide ülemise 10 protsendi hulka

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Baga, Touriga Nacional, Merlot

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13,5%

Maht

75cl

Tootja

Caves São Domingos